Zmena na Čermáni prinesie zlepšenie v doprave
3. august 2020
Týka sa zmeny smeru v zjednosmernení na Hornočermánskej ulici, v úseku komunikácií H. Meličkovej a Kostolnej

Týka sa  zmeny smeru v zjednosmernení na Hornočermánskej ulici, v úseku komunikácií H. Meličkovej a Kostolnej.

 

Nové dopravné riešenie  platí od pondelka, 27. júla. Ide o trvalú zmenu, hlavným dôvodom je, že Hornočermánska ulica, ktorá je skoro v celom profile jednosmerná, sa stala medzi Cabajskou cestou a Golianovou ulicou tranzitným spojením áut z R1, ktoré majú cieľovú zastávku na Klokočine a Dieloch.

Druhým dôvodom pre zmenu bolo, že vodiči nedodržiavali platné dopravné obmedzenie v tejto lokalite. „Zmenou smeru vedenia cestnej premávky bude vylúčený tranzit vozidiel z Cabajskej cesty –  v smere Čermáň, Klokočina, čím poklesne intenzita cestnej premávky na komunikácii a zvýši sa komfort,“ uviedol vedúci odboru dopravy Matúš Maruniak.

Tretím, nemenej dôležitým dôvodom zmeny je, že Hornočermánska ulica nie je vhodná na spomínaný typ premávky. Kľukatá cesta skrýva nejedno prekvapenie v podobe cúvajúceho auta z rodinných domov, chodcov, ale aj cyklistov.Priama obsluha zástavby s rodinnými domami spôsobujú konfliktné situácie zdrojovej a cieľovej dopravy s dopravou tranzitnou,“ potvrdil Matúš Maruniak.

To, že zlepšenie padlo na úrodnú pôdu a radnica ho napokon vyriešila, je zásluhou nielen občianskych podnetov, ale aj Výboru mestskej časti Čermáň.  

 

Andrej Jančovič

Ilustračné foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022