Žiaci ZŠ Tulipánová uspeli na súťaži a vyčistili Párovce
17. december 2019
Na mestskom úrade diskutovali s primátorom Marekom Hattasom

Na mestskom úrade diskutovali s primátorom Marekom Hattasom.

 

V sprievode riaditeľky Márii Sailerovej a učiteľky Jany Trnkovej sa úspešní a šikovní žiaci ZŠ Tulipánová prišli na radnicu pochváliť úspechmi na súťaži First Lego League. Hodnotili sa v nej štyri časti – Robot Design, Robot Game, prezentácia výskumného projektu a tímová práca. Nitrania v jednotlivých disciplínach skončili na druhom, treťom a celkovo na šiestom mieste.

Vo výskumom projekte sa žiaci ZŠ Tulipánová venovali téme odpadu. Vypracovali online dotazník, vyhodnotili ho  a počas posledného novembrového dňa vyzbierali na Párovciach odpadky. „Najviac bolo skla. Spolu sme vyzbierali  päť  až šesť plných vriec,“ povedal Juraj z úspešného tímu.    

„Som veľmi rád, že ste sa v rámci projektu venovali  aj téme odpadu, na ktorej nám naozaj záleží,“ povedal, okrem iného, primátor Marek Hattas.   

Odpadové hospodárstvo je v meste na vysokej úrovni, pravidelne sa dopĺňajú polopodzemné kontajnery na sídliskách, ktorých je viac ako 250, občanom sú k dispozícii zberové dvory, napriek tomu sa ale množia čierne skládky. „Chce to osvetu už na základných školách. Vy ste našou budúcnosťou, verím, že situácia sa aj s pomocou vašich aktivít v meste zlepší,“ dodal primátor.

Čo sa týka plánov mesta v roku 2020, radnica chce napríklad vyvinúť aktivity smerujúce k obmedzeniu plastových pohárov na mestských akciách a tiež v rámci dobrovoľníckych aktivít vyčistiť problematické lokality, akými sú Kalvária, Zobor či Krškany.  

 

Andrej Jančovič

foto: autor


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022