Záujem o cyklistiku rastie, najusilovnejší bol opäť Marek Pozdech
20. jún 2019
Najlepšie družstvá aj jednotlivcov súťaže Do práce na bicykli ocenil v parku primátor Marek Hattas

Najlepšie družstvá aj  jednotlivcov súťaže Do práce na bicykli ocenil v parku primátor Marek Hattas.

 

Medzi jednotlivcami by bol víťaz s iným menom, ako  Marek Pozdech, veľkým prekvapením. Nestalo sa tak. Marek pridal tento rok ešte väčšiu porciu kilometrov – a bez pár metrov najazdil počas mája skoro 1 500 kilometrov. K celkovému triumfu mu stačilo iba 46 jázd, nakoľko priemerne  jedna jeho cesta do práce a domov mala viac ako 32 kilometrov.

Aj preto nie je prekvapením, že v súťaži družstiev vyhrali Autopsíci v zložení – Richard Kóša, Saimir Leka a Eva Nevická, ktorí spoločne s lídrom Marek Pozdechom  najazdili spolu skoro 2 100 kilometrov.  

Do súťaže sa započítavali iba jazdy, ktoré súťažiaci absolvovali do práce a z práce. Najviac spomedzi všetkých, viac ako 130, ich malo  družstvo  Stíhačov  v zložení – Janka Popovicsová, Juraj Bidelnica, Maroš Csinger a Ivan Janček. Medzi jednotlivcami  dominovala Janka Popovicsová, ktorá ich absolvovala 55. 

V celkovej štatistike všetky nitrianske družstvá absolvovali skoro 24-tisíc kilometrov a 2 711 jazdami šetrili aj ovzdušie – emisie  oxidu uhličitého sa im podarilo znížiť o viac ako  šesť ton.

Rekreačná cyklistika je v Nitre na vzostupe. Potvrdili to takmer  všetci zúčastnení, ktorí  unisono konštatovali, že na bicykli do práce nebudú  jazdiť iba počas mája, ale vždy, ak im to počasie a zdravotný stav dovolí.  

Andrej Jančovič

foto: Roman Oravec

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022