Zatúlané psíky, podnapití bezdomovci aj stratený päťročný chlapec
19. august 2021
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň.

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň.

 

Pracovný týždeň začali mestskí policajti odchytom troch zatúlaných psov. Malý ratlík sa pohyboval v okolí Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. Na sociálnych sieťach sa podarilo kolegom z mestskej polície vypátrať nahlásenú stratu fenky ratlíka, preto bezodkladne kontaktovali útulok v Nových Zámkoch. Hlavný psovod mestskej polície sa až do príchodu Občianskeho združenia Čiernouško postaral o vystresovaného psíka.

V Krškanoch na Dvorčianskej ulici odchytili policajti na podnet občana kríženca plemena Jack Russel teriéra. Keďže pes nemal na krku známku a nepoznali ho ani v blízkosti bývajúci obyvatelia, po psíka si prišiel zmluvný veterinár.

Pri liečebnom ústave na Zobore nahlásil obyvateľ voľne pobehujúceho psa väčšieho vzrastu. Motohliadka našla v danej lokalite Malamuta bez dozoru. Onedlho sa našťastie objavila majiteľka, ktorá svojho štvornohého miláčika už dlhší čas hľadala.   

Vo večerných hodinách prijal príslušník operačného centra mestskej polície oznam občana z  Baničovej ulice o ležiacej osobe na zemi. Vyslaná hliadka našla  na mieste šesťdesiattriročného muža z Nitry, ktorý bol pod vplyvom alkoholu a dezorientovaný. Muž mal záchvaty agresivity a apatie, preto mestskí policajti  privolali rýchlu zdravotnú pomoc. Muž odmietal ísť na vyšetrenie, bol agresívny k zdravotníkom. Nakoniec sa spoločnými silami podarilo muža previezť do nemocnice.

Na pešej zóne vyčíňali bezdomovci, boli vulgárni, hluční, popíjali alkohol a znečisťovali svoje okolie. Po pohovore a doriešení skutku v zmysle priestupkového zákona muži miesto opustili a presunuli sa do inej lokality mesta.

Miestny bezdomovec na invalidnom vozíku poprosil mestskú políciu na bezplatnom čísle 159 o pomoc. Po kontrole a vypočutí muža bol vzhľadom na zdravotný stav hospitalizovaný v nitrianskej nemocnici.

Na pešej zóne našli mestskí policajti maloletého chlapca, ktorý sa stratil v meste a zostal sám. Päťročný Max sa správal statočne, neplakal, s príslušníkmi spolupracoval a snažil sa im odpovedať na otázky. Policajtom povedal svoje meno i priezvisko, mesto i ulicu, kde v Hurbanove býva. V spolupráci s príslušníkmi policajného zboru bola neskôr zistená totožnosť päťročného chlapca i jeho rodičov. Kolegovia z mestskej polície vypátrali kontakt na denný tábor CVČ Hurbanovo a chlapca vrátili. Chlapčeka za statočnosť odmenili reflexnými upomienkovými predmetmi.

Počas kultúrnych slávností na Svätoplukovom námestí poskytli policajti a záchranári prvú pomoc bezdomovcovi, ktorý mal epileptický záchvat. Kontrolovali viaceré ležiace osoby pod vplyvom alkoholu, vzhľadom na vysoké denné teploty privolali rýchlu zdravotnú pomoc, aby preventívne predišli potenciálnemu kolapsu organizmu z tepla v kombinácii s užitým alkoholom.

 

Timea Galová

Foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022