Zahlasujte za žiakov Základnej školy Benkova
24. november 2020
V ankete Detský čin roka sa uchádzajú o vaše hlasy s projektom Vianočný bazár

V ankete Detský čin roka sa uchádzajú o vaše hlasy s projektom Vianočný bazár.  

 

Sme hrdí na žiakov Základnej školy Benkova. Od roku 2012 každoročne organizujú dobročinný Vianočný bazár. „Hoci by sme to mohli považovať za deň bez učenia, táto akcia má oveľa hlbší význam,“ povedal kolektív žiakov, ktorí návrhy konkrétnej pomoci predkladajú Žiackemu parlamentu niekoľko týždňov vopred. 

V deň konania Vianočného bazáru žiaci premieňajú školské chodby a triedy na trhy, čajovne, reštaurácie, herne, kiná či salóny krásy. Nezištne pomáhajú aj rodičia žiakov, ktorí doma pečú koláče, vyrábajú ozdoby alebo pošlú malý finančný dar.

Vyzbieranú sumu osobne odovzdávajú rodine členovia Žiackeho parlamentu. „Často sú to veru veľmi emotívne a obohacujúce stretnutia, ktoré nám dávajú priestor pýtať sa naozaj na všetko. Až tam si uvedomujeme, aké máme my „zdravé“ deti šťastie a akú silu majú dobré skutky. Je to super pocit, keď na tvárach obdarovaných vidíme prekvapenie z vyzbieranej sumy a vďačnosť za pomoc,“ popisujú žiaci.

Za sedem rokov spoločne pomohli trom organizáciám a piatim rodinám s vážne chorými deťmi. Celková suma, ktorú vyzbierali na Vianočných bazároch je vyše 7 tisíc eur.

Zahlasujte za nich v ankete Detský čin roka v nasledovnom odkaze: http://detskycin2020.ludialudom.sk/detskycinroka/ziaci-organizuju-pravidelne-vianocny-bazar/

 

Lenka Mareková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022