Začali práce na rozšírení kruhového objazdu pri Living Parku
10. august 2021
Cieľom bude zlepšiť plynulosť dopravy. Prvá etapa potrvá šesť týždňov

Cieľom bude zlepšiť plynulosť dopravy. Prvá etapa potrvá šesť týždňov. 

 

Cieľom rozšírenia kruhové objazdu je dopravne napojiť nový polyfunkčný dom Living Park na okružnú križovatku Napervilská a Nábrežie mládeže a zlepšiť tak plynulosť dopravy.

Naplánované sú dve etapy:

V I. etape budú realizované spojovacie vetvy, tzv. bypassy okružnej križovatky medzi ramenami ulíc Napervilská a Nábrežie mládeže, úprava smerových ostrovčekov okružnej križovatky na ramenách spomenutých ulíc a podzemné vedenie vodovodu a kanalizácie splaškovej a dažďovej vody v trase dočasnej jednopruhovej komunikácie.

Predpokladaná doba realizácie je 6 týždňov. Počas tejto doby sa obmedzenia dotknú len chodcov, pre ktorých je vyznačená obchádzková trasa.

„V čase trvania realizácie prác bude zachovaná súčasná organizácia cestnej premávky celej okružnej križovatky, aj súčasná premávka po dočasnej jednosmernej komunikácii cez stavenisko zo smeru od podchodu pod R1a a Zobora v odsúhlasenom obmedzenom režime 6:30 až 8:30,“ uviedol vedúci odboru dopravy Matúš Maruniak.

V II. etape pribudnú bypassy okružnej križovatky medzi ramenami Napervilskej ulice a príjazdovej cesty, samotná vlastná príjazdová cesta a zásobovací dvor.

„Verejná premávka po príjazdovej komunikácii pre smer od Zobora od podchodu pod R1a bude vylúčená. Sprístupnená bude len vozidlám stavby,“ dodáva Maruniak.

O presných obmedzeniach a dĺžke trvania druhej etapy budeme priebežne informovať na webovej stránke a sociálnych sieťach mesta.

 

Lenka Mareková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022