Začala sa Nitrianska hudobná jeseň
14. október 2015
Otváracím koncertom komorného orchestra Musica Minore z ČR sa 8. októbra začal v Synagóge 10. ročník jesenného cyklu koncertov vážnej hudby Nitrianska hudobná jeseň.

Začala sa Nitrianska hudobná jeseň

Otváracím koncertom komorného orchestra Musica Minore z ČR sa 8. októbra začal v Synagóge 10. ročník jesenného cyklu koncertov vážnej hudby Nitrianska hudobná jeseň.

Divákov na koncerte privítal v mene primátora Jozefa Dvonča viceprimátor Ján Vančo, ktorý vo svojom príhovore uviedol, že by bol rád, keby sa podarilo založiť krajský komorný orchester. K návštevníkom koncertu sa prihovorila i spoluorganizátorka festivalu, riaditeľka Súkromného konzervatória Helena Madariová, ktorá povedala, že v priebehu desiatich rokov sa nitrianskemu publiku predstavilo na 100 koncertoch až takmer 400 umelcov.

V nedeľu si milovníci argentínskeho tanga prišli na svoje na koncerte Porque Tango a argentínskej speváčky Angélici Rimoldiovej. Ďalším hosťom tohtoročnej hudobnej jesene bude husľový virtuóz Karol Daniš, ktorý s klavírnym sprievodom Magdalény Ondičovej vystúpi 15. októbra. (S)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022