Zablahoželali kolkárskemu rekordérovi
16. október 2017
Primátor Nitry Jozef Dvonč spoločne s nitrianskymi hráčmi kolkov a priateľmi zablahoželali v stredu 11. októbra Lukáčovi Karlubíkovi k narodeninám

Primátor Nitry Jozef Dvonč spoločne s nitrianskymi hráčmi kolkov a priateľmi zablahoželali v stredu 11. októbra Lukáčovi Karlubíkovi k narodeninám, nakoľko kolkársky rekordér sa dožil v dobrom zdraví a kondícii už 85 rokov. Celú hráčsku kariéru pôsobil v Slávii Nitra, úspechy dosiahol hlavne na krajskej úrovni. V roku 2010 sa spolupodieľal na vytvorení svetového rekordu a zápise do Guinessovej knihy rekordov ako najstarší aktívny účastník.

„Súčasťou vášho života je šport, konkrétne kolky, ktoré hráte od roku 1955. Prajem vám do ďalších rokov hlavne veľa zdravia,“ uviedol pri gratulácii, okrem iného, primátor Nitry Jozef Dvonč.

„Každý má toľko rokov, na koľko sa cíti,“ dodal oslávenec, ktorý už trinásť rokov pomáha aj nevidiacim a slabozrakým kolkárom z ŠK NSŠ Scorpioni Nitra.

Primátor Nitry Jozef Dvonč spoločne s gratulantmi a oslávencom debatovali aj o možnosti vybudovania štvordráhovej kolkárskej dráhy, nakoľko tento šport je aj v Nitre medzi rekreačnými športovcami čoraz populárnejší.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022