Z piatich ulíc odstránili autovraky
29. november 2021
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

 

Dlhodobo stojace vozidlá a autovraky na verejných parkoviskách zaberajú parkovacie miesta aktívnym vodičom. Mestskí policajti asistovali pri ich odstraňovaní na uliciach Ľ. Okánika, Staničná, Kmeťova, Novomeského a Zvolenská. Z každej ulice odstránili jedno auto. Ak sa vo vašom okolí nachádza nejaký vrak, nahláste ho na Mestský úrad v Nitre na email bediova@msunitra.sk

Policajti pomáhali zranenému seniorovi   

Hliadka preverovala oznam občana, ktorý na ulici 7. pešieho pluku našiel ležiaceho muža. Nad ľavým okom mal tržnú krvácajúcu ranu. Išlo o šesťdesiatštyriročného muža z Nitry, ktorý spadol a o obrubník si udrel hlavu. Policajti mužovi poskytli prvú pomoc a keďže sa nedokázal sám postaviť, privolali mu sanitku. 

Muž hľadal na ceste vypadnutú baterku z mobilu, ohrozoval seba i premávku 

Okoloidúci preto privolali políciu. „Jednalo sa o muža, ktorému spadol na cestu na zem mobilný telefón a pritom z neho vypadla batéria. Tú sa snažil pri zhoršenej viditeľnosti nájsť na vozovke i priľahlom chodníku,“ popísala situáciu hliadka, ktorá mužovi nasvietila vozovku. Batéria sa však na ceste nenachádzala. Doporučili mu ešte skontrolovať chodník a priľahlé kríky. Podľa slov polície nebol muž opitý ani pod vplyvom iných látok.

Mladík vyliezol na strechu bunky mobilného odberného miesta

Polícia ho zachytila na kamerách. Skupinka mládeže sa zdržovala na Popradskej ulici pri skateparku, keď jeden z mladíkov vyliezol na strechu mobilného testovacieho miesta a poskakoval po nej. Vyslaná hliadka preverila totožnosť chlapca, ktorý z celého incidentu vyšiel s napomenutím. „Po preverení objektu sme skonštatovali, že škoda na majetku činnosťou mladíka nevznikla žiadna,“ uzavrela prípad polícia.

Nadávky a násilie medzi otcom a synom

V takomto duchu sa niesla sobotná noc v byte na Baničovej ulici na Klokočine, kde došlo k hádke medzi šesťdesiatosemročným otcom a jeho o tridsať rokov mladším synom. Po upokojení situácie hliadka zistila, že v rodinou sú dlhodobé problémy a počas hádky došlo aj k fyzickému napadnutiu. „Obaja sa vzájomne obviňovali z podnetu konfliktu a obaja žiadali podať trestné oznámenie,“ popísala priebeh polícia, ktorá následne prípad posunula privolanej policajnej hliadke.

Mestská polícia riešila aj covid pozitívnych bezdomovcov

Mestskí policajti asistovali pri presune tridsaťdeväťročného bezdomovca z azylového domu na Štúrovej ulici, ktorý bol pozitívne testovaný na Covid. Previezli ho na amfiteáter na Dolnozoborskej ulici, kde mesto zriadilo karanténne zariadenie. „Počas povinnej karantény okrem ubytovania mu bude zabezpečená i strava,“ uviedla mestská polícia.

O dva dni neskôr policajti sprístupnili zariadenie pre sanitku, ktorú museli privolať kvôli zhoršujúcemu sa stavu jedného z bezdomovcov. Po vyšetrení bol prevezený do nemocnice.

V ďalší deň hliadka pri bežnej kontrole zistila, že jeden z ubytovaných bezdomovcov sa nenachádza v karanténnom zariadení. Nikto nevedel, kam odišiel. Neskôr v noci na políciu volal hľadaný bezdomovec. Polícii tvrdil, že ho v zariadení nenašli pretože sa sprchoval. Policajti preto ešte raz navštívili a skontrolovalo zariadenie a muža poučili o dodržiavaní povinnej karantény. Muž sa nakoniec priznal, že v zariadení nebol pretože si bol kúpiť cigarety. Policajti tento incident nahlásili vedúcej sociálneho odboru na mestskom úrade.

 

Lenka Mareková
Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022