Výtržník rozbil výklad vinotéky
18. marec 2021
Čo všetko riešili policajti? Prečítajte si správy z mestskej polície

Čo všetko riešili policajti? Prečítajte si správy z mestskej polície.

 

Kvôli koronavírusu prišiel o bývanie

Vo večerných hodinách príslušníkov pred útvarom mestskej polície na Cintorínskej ulici oslovil dvadsaťosemročný muž. Uviedol, že v ten deň  bol v Galante pozitívne testovaný na Covid-19, ihneď na to mu zamestnávateľ zrušil pobyt v ubytovni, kde dlhodobo býva a pracuje. V Nitre však nemá kam ísť, byt na Štúrovej ulici mu už nepatrí, priateľov alebo rodinu, ktorá by mu poskytla náhradné ubytovanie, nemá. Príslušník operačného pracoviska sa preto spojil s vedúcou sociálneho útvaru mestského úradu, ktorá súhlasila s návrhom na umiestnenie Covid pozitívneho muža v karanténnom ubytovacom zariadení v Amfiteátri. Muž sa, po inštrukciách mestských policajtov, k zariadeniu presunul peši. Hliadka ho odprevadila a otvorila mu zariadenie, kde môže zostať až pokým vírus neprekoná.

Výtržník  neváhal rozbiť výklad vinotéky

Do prevádzky vinotéky na Ďurčanského ulici sa násilím dobíjal neznámy muž. Hneď ako operátor obdržal podnet, boli na miesto vyslané dve motohliadky mestskej polície, ktoré pri prevádzke našli, okrem oznamovateľa, aj podozrivého dvadsaťdvaročného Nitrana. Ten stihol rozbiť  vchodové dvere na prevádzke a dožadoval sa uspokojenia svojej potreby konzumovať alkohol. Na miesto bola privolaná aj hliadka policajného zboru. Po prehodnotení všetkých skutočností hliadka usúdila, že konanie muža naplnilo skutkovú podstatu trestného činu vlámania. Vec si na doriešenie prevzali príslušníci policajného zboru na ďalšie objasnenie.

Poctiví ľudia ešte nevymreli

Na sídlisku Klokočina v popoludňajších hodinách  oslovil mestských policajtov tridsaťšesťročný poctivý občan z Mojmíroviec, ktorý im odovzdal finančnú hotovosť, ktorú našiel neprevzatú v bankomate. Hliadke uviedol, že si išiel vybrať peniaze z bankomatu ČSOB, ktorý sa nachádza  pri OD BILLA na Hviezdoslavovej   keď spozoroval, že z bankomatu vyčnievajú bankovky v celkovej sume 170 €. Mestskí policajti o náleze spísali úradný záznam a na druhý deň bola hotovosť odovzdaná na pobočke ČSOB na Coboriho ulici, kde sa budú podľa času a identifikácie karty snažiť stotožniť vyberajúceho zákazníka banky a hotovosť mu vrátiť.

Ženu so zdravotnými problémami nedokázali zodvihnúť zo zeme

V skorých ranných hodinách prišla na operačné pracovisko mestskej polície žiadosť o pomoc od obyvateľky Dražoviec. Oznamovateľka uvádzala, že jej sestra spadla na zem a nevie sa postaviť ani s jej pomocou. Mestskí policajti sa presunuli do  Dražoviec  za oznamovateľkou. Po  príchode na miesto hliadka našla na zemi ležať ženu s hmotnosťou približne 220 kg, ktorá sa nedokázala postaviť a uložiť sa na posteľ ani s pomocou svojej sestry. Príslušníkom mestskej polície sa až po privolaní druhej hliadky a za pomoci posteľnej plachty podarilo nevládnu pani so zdravotnými problémami umiestniť na posteľ. Ženy uviedli, že nepotrebujú ďalšie ošetrenie lekárom alebo privolanie zdravotnej služby.

Opitého muža musela odviesť záchranka

Mestskí policajti vo večerných hodinách počas kontroly verejného poriadku na Výstavnej ulici, neďaleko obchodného centra, našli nehybne ležať na zemi muža. Skontrolovali mu vitálne funkcie, tie boli zachované. Podľa vonkajších príznakov bol muž opitý. Keď príslušníci muža prebrali, uviedol, že spadol, ale už je v poriadku. Pri pokuse vstať však znovu spadol  na zem a evidentne si poranil hlavu. Keďže sa nedali vylúčiť možné vnútorné zranenia aj z predchádzajúceho pádu a muž bol zjavne neschopný samostatnej chôdze, mestskí policajti mu privolali rýchlu zdravotnú pomoc. Posádka RZP si muža po príchode prevzala na vyšetrenie.

Mladíci nerešpektovali pandemické opatrenia 

Operátor kamerového systému mestskej polície v popoludňajších hodinách spozoroval na monitoroch pohyb viacerých osôb na Svätoplukovom námestí, ktoré nemali prekryté horné dýchacie cesty.  Postavy sa vozili na skateboardoch. Táto činnosť samozrejme nie je medzi výnimkami, ktoré občanov oprávňujú porušiť zákaz vychádzania. Vyslaná hliadka mestskej polície zistila totožnosť mladých mužov vo veku osemnásť rokov. Porušenie vyriešila na mieste dohovorom a uložením blokovej pokuty nižšej hodnoty. Po pohovore si rúška nasadili a prisľúbili ísť z verejného priestranstva do miesta trvalého pobytu. V deviatom  týždni roka 2021 mestská polícia riešila dokopy tridsaťpäť prípadov nedodržania prekrytia dýchacích ciest a porušenie zákazu vychádzania.

 

spracoval: Roman Oravec

foto: ilustračné, web


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022