Výťažok z charitatívnej módnej prehliadky na kočík pre postihnuté dvojičky
23. október 2018
Publiku sa predstavili dámske a pánske modely viacerých známych návrhárov a módnych značiek

Nitrianska humanitná spoločnosť Homo Nitriensis pripravila v sobotu 20. októbra v kongresovom pavilóne K na výstavisku Agrokomplex v Nitre IV. ročník charitatívnej módnej prehliadky s názvom Srdce a krása. Na módnej prehliadke sa zúčastnil poslanec Národnej rady SR a viceprimátor mesta Martin Nemky s manželkou, predseda NSK Milan Belica s manželkou, primátor Nitry Jozef Dvonč, prezidentka Homo Nitriensis Margita Štefániková a ďalší hostia, ktorí boli ochotní zakúpiť si vstupenku a ešte pomôcť ľuďom, ktorí túto pomoc nevyhnutne potrebujú. Aj preto dal Homo Nitriensis názov tomuto každoročnému podujatiu Srdce a krása, že sa tu spájajú tieto dva atribúty.

Publiku sa predstavili dámske a pánske modely viacerých známych návrhárov a módnych značiek. Program prehliadky spestrila vokálna skupina Close Harmony Friends, tanečné vystúpenie Old School Brothers a spevák Roberto Caporali.

V ďalšej časti večera Margita Štefániková vysvetlila dôvody, ktoré dámsky klub viedli k pomoci konkrétnej osobe. 

„Mamičku Marianu Štefaňákovú som stretla na Klokočinskom jarmoku. Svoje deti, ťažko zdravotne postihnutú  Emku a Paľka viezla v kočíku, ktorý už zjavne nestačil ich veku. Na nový kočík peniaze nemali a preto som sa rozhodla, že našu pomoc bude Homo nitriensis smerovať do tejto oblasti,“ uviedla M. Štefániková.

Obdarovaná Mariana Štefaňáková (na fotke) sa za dar srdečne poďakovala, keď povedala, že by nebolo v jej finančných možnostiach  zakúpiť takýto nový kočík.

Nitrianska humanitná spoločnosť vznikla v roku 1992. V rámci svojej činnosti sa zameriava na charitatívne projekty a aktivity na podporu znevýhodnených skupín, prednostne z Nitry. Svoju činnosť zameriavame hlavne na zdravotne ťažko postihnuté deti a dospelých, na deti z detských domovov, na klientov zariadení sociálnych služieb a ľudí bez domova. Pomoc pre zdravotne ťažko postihnuté osoby sa sústreďuje hlavne na nákup pomôcok na zdravotnú a rehabilitačnú starostlivosť,“ uviedla Margita Štefániková, prezidentka Homo Nitriensis.  Text a foto: (SY)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022