Vyhodnotili súťaž Nitracaching
13. júl 2016
Mesto Nitra spoločne s ďalšími spoluorganizátormi už po piatykrát zorganizovalo akciu - Nitracaching

Mesto Nitra spoločne s ďalšími spoluorganizátormi už po piatykrát zorganizovalo akciu – Nitracaching. Čo sa týka samotnej súťaže, nadšenci športových aktivít prostredníctvom GPS súradníc aj klasických  máp hľadali a zbierali jednotlivé indície, ktoré ich priviedli k výsledku, ktorým bolo nájdenie dominanty mesta Nitry – vrchu Zobor s tým, že bolo do správnej a výhernej odpovede potrebné napísať jeho výšku.  

Desiati vyžrebovaní výhercovia dostali darčeky od mesta, ďalší  štyria od spoločnosti, zaoberajúcej sa výrobou GPS zariadení. Hľadanie úkrytov trvalo takmer mesiac, súťaž je čoraz populárnejšia, nakoľko sa do nej zapojilo viac ako sto súťažiacich.

Mesto Nitra tak naďalej podporuje budovanie zdravého životného štýlu u detí a mládeže – športovaním na základných školách a materských školách (olympiáda materských škôl, školská liga základných škôl), ale aj v organizovaní rôznorodých športových podujatí, akým je iste i Nitracaching – do ktorého sa zapojili všetky vekové kategórie.

Potešiteľná je aj skutočnosť, že mesto, v rámci investícií a schválených finančných prostriedkov v mestskom zastupiteľstve bude pokračovať v opravách športových objektov ako aj opravách jednotlivých hracích prvkov  v mestských častiach. 

 

FOTO: Vyhodnotenie súťaže bolo aj pred dvomi rokmi na Svätoplukovom námestí, víťazov vtedy ocenili primátor Nitry Jozef Dvonč a prednosta mestského úradu Igor Kršiak.  (j)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022