Všetko o novej MHD v Nitre
5. október 2021
Informácie o zmene dopravcu, video návody, inštrukcie, mobilná aplikácia, kontakty, často kladené otázky

Informácie o zmene dopravcu, video návody, inštrukcie, mobilná aplikácia, kontakty, často kladené otázky.

 

Meníme kultúru cestovania. Od 1. januára 2022 jazdí v Nitre nová modernejšia mestská hromadná doprava. Zabezpečuje ju spoločnosť Transdev (TD Transport s.r.o).

Všetky autobusy majú bezbariérový vstup a sú nízkopodlažné, majú automatickú klimatizáciu a vďaka Full HD kamerovému systému sú bezpečnejšie. Informácie pre cestujúcich sa zobrazujú na širokouhlých LCD monitoroch. Z okien zmizla reklama a neprípustné sú aj zatmavovacie fólie okien. Autobusy sú v bledomodrej farbe, ktorá je oficiálnou farbou mesta Nitra. V autobusoch je wifi zadarmo a pribudli nové metódy zakúpenia cestovné lístku.

KONTAKTY

Telefón: +421 904 536 651
Email: nitra@transdev.com
Web: https://nitra.transdev.sk/
E-shop: https://eshopnitra.transdev.sk/

Zákaznícke centrum Transdev

Štefánikova trieda 74/50, Nitra (budova mestskej tržnice, vstup zo strany Štúrovej ul.)

Otváracie hodiny:

Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:00 (obedná prestávka 13:00 – 14:00)
Sobota: 8:00 – 12:00
Nedeľa: Zatvorené

AKO CESTOVAŤ NOVOU MHD – POSTUPY A NÁVODY  

S príchodom nového dopravcu pribudli pre cestujúcich aj nové možnosti zakúpenia cestovného lístka. Pre väčšinu cestujúcich je kartička a cestovný lístok minulosťou. Nahradila ich mobilná aplikácia a možnosť bezkontaktnej platby bankovou kartou.

V tejto časti sa dozviete:

  • Ako si kúpiť krátkodobý cestovný lístok
  • Ako si kúpiť predplatný cestovný lístok
  • Ako používať mobilnú aplikáciu
  • Ako požiadať o novú dopravnú (čipovú) kartu

AKO SI KÚPIŤ KRÁTKODOBÝ CESTOVNÝ LÍSTOK

Typy krátkodobých cestovných lístkov: 60-minútový, 24-hodinový, 72-hodinový alebo 168-hodinový.

Krátkodobý lístok si môžete kúpiť piatimi spôsobmi. Presné postupy nájdete vo videu:  

1. BANKOVÁ KARTA = najjednoduchší spôsob

Nepotrebujete žiadnu registráciu, stačí vám bezkontaktná platobná karta. 60-minútový lístok si kúpite za rovnakú cenu (0,50€) ako keby ste mali dopravnú kartu alebo mobilnú aplikáciu. Bankovou kartou viete zakúpiť lístok aj spolucestujúcemu.   

2. HOTOVOSŤ

Tu sa nezmenilo nič. Cena lístka je rovnaká ako pri minulom dopravcovi. Naďalej platí, že tento lístok je cenovo nevýhodnejší. Zmena nastala v tom, že lístok si sami odtrhnete, nevydáva vám ho vodič.

3. SMS

Ľubovoľný text SMS pošlete na číslo 1177. 70-minútový lístok stojí 0,80€ a je potrebné si ho zakúpiť pred nástupom do autobusu, aby stihla prebehnúť aktivácia.

4. DOPRAVNÁ KARTA

Základný postup je podobný ako doteraz. Novinkou je, že počas platnosti lístka môžete vykonať ľubovoľný počet prestupov (nielen jeden ako doteraz). Ďalšou novinkou je, že z kreditu na dopravnej karte môžete zakúpiť lístok aj spolucestujúcemu. 

5. MOBILNÁ APLIKÁCIA

Cestovný lístok si viete kúpiť cez vašu bankovú kartu alebo cez dobitý kredit na vašej virtuálne karte. O virtuálnu kartu viete požiadať na https://eshopnitra.transdev.sk/

AKO SI KÚPIŤ PREDPLATNÝ CESTOVNÝ LÍSTOK 

Typy predplatných cestovných lístkov: mesačný, štvrťročný, polročný a ročný.

Upozornenie: Ak máte ešte platný predplatný cestovný lístok na dopravnej karte spoločnosti Arriva Nitra, tak naďalej môžete s touto kartou cestovať. Kartu po nástupe do autobusu neprikladáte, len ju máte pri sebe v prípade kontroly.

Predplatný lístok si môžete nahrať na novú dopravnú kartu, na bankovú kartu alebo do mobilnej aplikácie. Presné postupy nájdete vo videu:  

1. DOPRAVNÁ KARTA

Predplatný lístok si kúpite cez e-shop https://eshopnitra.transdev.sk/, v zákazníckom centre Transdev na mestskej tržnici alebo vo vybraných trafikách. Po novom kartu vo vozidle k čítačke neprikladáte. Priložíte ju len pri prvej ceste po nákupe predplatného lístka cez e-shop. Potom už nemusíte.

2. BANKOVÁ KARTA

Predplatný lístok si kúpite cez e-shop https://eshopnitra.transdev.sk/ a zaregistrujete si bankovú kartu. Lístok bude priradený k vašej karte a v prípade kontroly sa ňou preukážete revízorovi. Po nástupe kartu k čítačke neprikladáte. Ak by ste tak urobili, kúpite si hodinový nezľavnený lístok.

3. MOBILNÁ APLIKÁCIA

V e-shope https://eshopnitra.transdev.sk/ si zaregistrujete virtuálnu kartu. Predplatný lístok si zakúpite cez e-shop alebo v zákazníckom centre Transdev na mestskej tržnici. V prípade kontroly sa revízorovi preukážete QR kódom vo vašej aplikácii.

MOBILNÁ APLIKÁCIA BUS NITRA

V aplikácii máte všetko na jednom mieste. Aktuálne si v nej viete zakúpiť krátkodobý alebo predplatný cestovný lístok. Postupne pribudnú aj ďalšie funkcionality – cestovný poriadok a informácie o prípadných meškaniach. Pod názvom BUS NITRA ju nájdete v:

– Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.telmax.mhdnitra.app&fbclid=IwAR1g6sWrofaQE-hni-FeJh7JnU6M3umExFlKKCXI__OC9WVKeIQU7z8tBdY 

– App Store:
https://apps.apple.com/sk/app/bus-nitra/id1598792161?fbclid=IwAR0a-xCgMkYU-fPW347WZxKa43IPvzUVDHY2tyoRrVKa2ho-M2a0EPiUVRQ 

Aplikácia je určená pre používateľov od 16 rokov.

Postup, ako si kúpiť krátkodobý alebo predplatný lístok, kedy potrebujete virtuálnu kartu a ako si kúpiť lístok bez nej si pozrite vo videu:

AKO POŽIADAŤ O NOVÚ DOPRAVNÚ KARTU

Upozornenie: Ak máte ešte platný predplatný cestovný lístok na dopravnej karte spoločnosti Arriva Nitra, tak naďalej môžete s touto kartou cestovať. Kartu po nástupe do autobusu neprikladáte, len ju máte pri sebe v prípade kontroly.

V prílohe nižšie nájdete informačné letáky s podrobnými inštrukciami určené pre jednotlivé skupiny cestujúcich:

  • seniori (leták v prílohe)
  • deti do 16 rokov (leták v prílohe)
  • mládež nad 16 rokov (leták v prílohe)

O novú dopravnú kartu môžete požiadať elektronicky alebo osobne na prevádzke spoločnosti Transdev:

1. CEZ ESHOP https://eshopnitra.transdev.sk/

Požiadajte o výmenu alebo vydanie novej dopravnej karty pohodlne a elektronicky. Zaregistrujte sa na webe dopravcu, vyplňte žiadosť a po vyzvaní dopravcom si kartu vyzdvihnite v zákazníckom centre na mestskej tržnici alebo si ju za poplatok 1,80€ nechajte poslať domov.

Ak sa preukážete starou Arriva kartou, novú kartu vám spoločnosť Transdev vymení bezplatne. V tomto prípade je potrebné zvoliť osobný odber v zákazníckom centre.

2. V ZÁKAZNÍCKOM CENTRE TRANSDEV

Nachádza sa na mestskej tržnici – vchod od Štúrovej, vedľa pobočky Arriva.

Žiadosť môžete vyplniť priamo na pobočke. Pre urýchlenie procesu si môžete stiahnuť žiadosť na https://nitra.transdev.sk/wp-content/uploads/2021/11/ziadost.pdf a vyplniť ju doma. Nezabudnite si priniesť preukaz totožnosti a doklad na preukázanie zľavy.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY A ODPOVEDE

https://nitra.transdev.sk/do-nitry-prichadza-transdev-najcastejsie-otazky-a-odpovede/

Ak ste nenašli odpoveď na vašu otázku, obráťte sa priamo na spoločnosť Transdev: +421 904 536 651 alebo nitra@transdev.com.

DOKUMENTY

Cestovné poriadky

https://nitra.transdev.sk/cp/

Cenník cestovného

https://nitra.transdev.sk/wp-content/uploads/2021/11/Cennik.pdf

Tarifa MHD v Nitre

https://nitra.transdev.sk/wp-content/uploads/2021/12/tarifa_2022-01-01.pdf

Prepravný poriadok

https://nitra.transdev.sk/wp-content/uploads/2021/12/prepravny_2022-01-01.pdf

Žiadosť o vybavenie dopravnej karty

https://nitra.transdev.sk/wp-content/uploads/2021/11/ziadost.pdf

Súbory na stiahnutie:

 

Pripravila: Lenka Mareková 
Ďalšie informácie nájdete na https://nitra.transdev.sk/ 

 

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022