Volebné lístky Nitra do koša nevyhodí
27. máj 2019
Účasť v eurovoľbách dosiahla v Nitre presne 25 %. Čo sa stane s troma štvrtinami nepoužitých lístkov?

Účasť v eurovoľbách dosiahla v Nitre presne 25 %. Čo sa stane s troma štvrtinami nepoužitých lístkov?

 

Nechodia ešte ani do školy, pero ešte nevedia ani poriadne držať, no napriek tomu zvierajú v rukách volebné lístky z víkendových eurovolieb.

Reč je o škôlkaroch v Nitre. Prečo by sa takíto drobci mali zaujímať o lístky s menami kandidátov na poslancov Európskeho parlamentu?

Pretože volebné lístky im od dnes posiela nitrianska radnica, ktorá je zriaďovateľom väčšiny škôlok v Nitre. Deťúrence politici síce nezaujímajú, no z nepoužitých lístkov si môžu skladať lietadielka či využiť ich na kreslenie.

Na nitrianskej radnici ostali doslova tony nenačatých hlasovacích lístkov. Celkovo do Nitry prišlo na paletách až sedem ton hlasovacích lístkov! Vo voľbách v Nitre sa pritom použila len štvrtina z nich.

Presne 1 240 balíkov je teraz v zasadačke mestského úradu. V každom je po tisíc hlasovacích lístkov.

Tony nevyužitého papiera teraz potešia deti, pretože na radnici sme sa rozhodli, že nepoužité lístky pôjdu práve materským aj základným školám. Ich riaditelia o papiere už prejavili záujem. Časť lístkov skončí aj v našich kultúrnych centrách.

Eurovoľby boli špecifické veľkým počtom kandidujúcich strán. Zaregistrovalo sa ich až 31, preto nám ostalo množstvo papiera. Po posledných voľbách, ktorými boli voľby prezidenta SR, neostalo ani zďaleka toľko papiera, čo teraz.

Mesto sa rozhodlo tento prebytočný papier využiť. Do zberu tak poputujú iba tie lístky, ktoré obyvatelia použili pri hlasovaní.

 

Tomáš Holúbek, hovorca Nitry

Zo siedmich ton hlasovacích lístkov ostali na nitrianskej radnice tri štvrtiny. Tie sú stále v nenačatých balíčkoch. Na snímke je časť z nich. FOTO: Roman Oravec

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022