Víťazstvo Nitrana na Detskej Tour Petra Sagana
12. máj 2017
V Mestskom parku na Sihoti uskutočnili tretie preteky v rámci Detskej Tour Petra Sagana

V Mestskom parku na Sihoti uskutočnili tretie preteky v rámci Detskej Tour Petra Sagana. Budúci nástupcovia Tourminátora sa  predstavili  v šiestich vekových kategóriách, najstarší cyklisti mali štrnásť rokov, najmladší mali štyri roky. Celkovo bolo dvanásť súťažných kategórií dvanásť, nakoľko v každej súťažili chlapci aj dievčatá.

 

V elitnej kategórii starších žiakov sa presadil Nitran Jakub Vlčák zo ZŠ Beethovenova, ktorý  nedal šancu priebežnému lídrovi Tour Michalovi Šiminskému z Rimavskej Soboty a vyhral s náskokom pätnástich sekúnd.

 

Jakub tiež potvrdil skutočnosť, že  v meste pod Zoborom vyrastá cyklista, o ktorom budeme počuť. Vytrvalosť, talent, výborná technika a prehľad – to boli hlavné atribúty jeho víťazstva na technicky náročnej trati, ktorá bola po daždi ešte zložitejšia. 

 

Peter Sagan je fenomén – a aj preto neprekvapilo, že Mestský park na Sihoti brázdili stovky šikovných cyklistov nielen z Nitry a Slovenska, ale z Česka a iných krajín. Aj preto je potešiteľné, že podujatie, spoločne s ďalšími partnermi  pomohlo zorganizovať aj Mesto Nitra.

FOTO: Elitnú súťaž starších žiakov s prehľadom vyhral Jakub Vlčák zo ZŠ Beethovenova (na snímke v strede).

(aj)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022