Vianočnú atmosféru si v Nitre užijete, stánky ale zostanú zatvorené
15. december 2021
Tento rok adventné trhy nebudú, prekazil ich lockdown

Tento rok adventné trhy nebudú, prekazil ich lockdown.

 

Vianočné mestečko na Svätoplukovom námestí nakoniec mesto neotvorí. „Hygienici nám neumožnili otvoriť Adventné mestečko. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v  Nitre rovnako neumožní ani predaj v stánkoch. Primátor rozhodol, že stánky, ktoré sme už postavili, ostanú na svojom mieste do 27. decembra. Nechceli sme ich demontovať, pretože dotvárajú kolorit vianočného mestečka a aj keď sa v nich nakoniec nemôže predávať, vytvárajú aspoň vianočnú atmosféru a sú súčasťou vianočnej výzdoby“, povedal hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Tento rok poteší Nitranov naozaj bohatá svetelná výzdoba. Ešte nikdy snáď nebolo centrum mesta krajšie. Námestiu dominuje vianočný stromček, je to trinásťročný smrek pichľavý, ktorý  predtým rástol na Chrenovej.

Vianočnú výzdobu z minulého roka doplnili nové svetelné dekorácie: dvaja noví anjeli na Vŕšku a šesť svetelných gulí, z toho dva sú na Vŕšku, štyri na pešej zóne, šesťmetrová svetelná inštalácia s rokom 2021 v celkovej sume 10 059 eur.  Tieto novinky zakúpilo mesto aj vďaka finančnej podpore martinskej firmy Cora Geo, s.r.o.

Vianočnú výzdobu mesta doplnilo 20 stromčekov, 40 kilogramov čečiny a stojany s výzdobou na pešej zóne a námestí v celkovej hodnote 1 011 eur. 

Na Kupeckej ulici ani tento rok nechýba fotostena so zimným motívom, ktorú pripravilo Turistické informačné centrum. Ak sa budete kochať vianočnou atmosférou, nezabudnite sa odfotiť, nielen pri fotostene, ale hocikde v rámci vianočného mestečka. Už čoskoro začína súťaž, sledujte naše sociálne siete a dozviete sa viac J

 

Timea Galová

Foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022