Vianočná Nitra 2015
16. november 2015
Opäť sa blížia najkrajšie rodinné sviatky v roku. Nitra sa zaodeje do vianočného plášťa a dýchne svojím čarom do všetkých zákutí nášho mesta.

Opäť sa blížia najkrajšie rodinné sviatky v roku. Nitra sa zaodeje do vianočného plášťa a dýchne svojím čarom do všetkých zákutí nášho mesta. Okrem tradičnej rozprávkovej pohody vianočného mestečka spríjemní obdobie adventu koncert Čaro Vianoc v pondelok 14. decembra. Nedeľný strieborný lesk pričarí 13. decembra XII. Strieborný večer Evy Pavlíkovej v Synagóge. Sviatky v Nitre spríjemní v stredu 9. decembra Vianočný benefičný koncert v Evanjelickom kostole Svätého ducha a príchod Nového roka spestrí v nedeľu 3. januára v Piaristickom kostole sv. Ladislava Novoročný koncert Nitrania Nitranom v podaní orchestra Collegia cantorum a nitrianskych sólistov. Veselo v detských očkách bude od 27. do 28. decembra na zimnom štadióne, kde svoje umenie predvedú detskí a mládežnícki krasokorčuliari v súťaži o Veľkú cenu Nitry v krasokorčuľovaní. Silvester v Nitre nespestria len výbuchy petárd a silvestrovské zábavy, ale tradične si v záverečný deň roka môžu všetci prísť zhodiť nazbierané kilečká v tradičnom Zoborskom silvestrovskom behu. V rámci nitrianskej silvestrovskej zábavy na Svätoplukovom námestí vystúpi DJ Martin Mada či energické zoskupenie The Paranoid.

VIANOČNÉ MESTEČKO

Vianočné mestečko otvorí svoje brány už 29.novembra a potrvá do 23.decembra. Vianočný stromček v mestečku sa rozžiari v nedeľu 6.decembra hneď po koncerte hudobného hosťa Martina Haricha a privítaní Mikuláša. Po príchode Mikuláša a rozsvietení stromčeka sa Nitrania môžu tešiť na veľkolepý mikulášsky ohňostroj. V ďalších dňoch budú k spríjemneniu predvianočnej atmosféry spievať a hrať zoskupenia FS Baranek, FS Kamenec, DH Žikavanka, DFS Sílešánek, FS Koniarovčanka, DFS Zbežanček, FS Tradícia Dražovce, FS Čeľaďania, FS Močenčanka, DFS Jelenček, FS Jelenčan, skupina Lúč Lužianky, spevácke skupiny Nevädza a Lipa, DSZ Dúha pri ZUŠ J. Rosinského v Nitre, SZ Nitria, SZ Lipka, SZ Glória, SZ Emerám, Janissa, Lukáš Dávid, hudobná skupina FENIX, SZUŠ ARS Studio, SZUŠ ART Pegas, a cappelly KatArs a Arrowroses, kapely Los Cassetos, Martin István Band, Dominika Titková & Friends, Milan Veróny & Band, DORA, Dany M, Pengagi, Carpe Diem, Kitchen Grass, skupina La3no Cubano či známi herci z Divadla Andreja Bagara v Nitre. Programom do mestečka prispejú aj Univerzita Konštantína Filozofa, SWAN, OC MAX v Nitre, Raiffeisen Bank či Nitrianska organizácia cestovného ruchu.

V utorky 8.12. a 15.12 je pripravený vianočný program detí z materských a základných škôl. Vianočný program spestrí aj premietanie známych animovaných rozprávok či divadelné predstavenia (nielen) pre najmenších v podaní Divadla Bez opony, Harry Teater a Divadla HotelMaria. Popri bohatom programe vianočnú atmosféru umocnia voňavé dobroty, darčeky pod stromček a pestrá ponuka drobností s vianočnou tematikou od výmyslu sveta. Paľo Ferčák


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022