Vianoce v Turisticko-informačnom centre Nitra
5. december 2023

Adventný čas sa začína a čakanie na Vianoce si môžete skrátiť aj v Turisticko-informačnom centre (TIC) Nitra. Od 1. do 20. decembra sa v pracovných dňoch môžete zapojiť do aktivít v detskej minizóne TICadlovo. Každý detský návštevník si odnesie malé vianočné prekvapenie. Navyše, ak si nakúpite suveníry v hodnote minimálne päť eur alebo prispejete do nefinančnej zbierky pre Útulok Nitra, čaká na vás vianočné koleso šťastia. Vytočiť si môžete prekvapenie, suvenír alebo sladkú odmenu.

Do Škriatkovských dielničiek vo vianočnom mestečku a v TIC Nitra sa môžete zapojiť 7. a 14. decembra od 15. do 17. hodiny. „Vyrobte si malú vianočnú ozdobu alebo suvenír, zbierajte pečiatky a čaká na vás vianočný darček,“ pozývajú organizátori.

Vianočný minitrh regionálnych produktov nájdete 9. decembra od 14. do 18. hodiny na nádvorí TIC Nitra. „Zakúpiť si môžete lokálne produkty s chráneným označením regionálny produkt PONITRIE, budete môcť ochutnať skvelú medovinu a kvalitný med od Včelárstva Kožák, tekuté a sušené chilli prinesie Paprikáreň Chillis, svoje drevené suveníry a netypické drevené doplnky predstaví Stolárstvo DEMO, krásne vianočné vence z čisto prírodných materiálov prinesie Ateliér Verbena,“ informovali organizátori. Na nádvorí si môžete roztočiť koleso šťastia so zaujímavými vianočnými prekvapeniami. Popoludnie tiež obohatí autorské čítanie Lucie Spót z knihy Kým zaspíš. Pre deti budú pripravené tvorivé dielničky, kde si môžu vyrobiť vianočnú ozdobu alebo dekoráciu.

Viac informácií nájdete TU.

-red-
foto: Freepik, TIC


Najčítanejšie správy
Kúpalisko otvoria už túto sobotu
13. jún 2024
Dve pedagogičky z Nitry si prevzali prestížne…
12. jún 2024
Drobci z 25 škôlok súťažili na nezvyčajnej…
12. jún 2024
Leto na Dieloch
12. jún 2024