Vandali betónovali do cyklochodníka rôzne prekážky
19. jún 2019
Kozy uviaznuté pod kostolíkom v Dražovciach. Aj takéto prípady riešila mestská polícia v minulom týždni

Kozy uviaznuté pod kostolíkom v Dražovciach. Aj takéto prípady riešila mestská polícia v minulom týždni.

 

Vandali na cyklotrase

Policajti riešili aj oznam od občana, ktorý spozoroval skupinku mladíkov, ktorí medzi ulicami Krškanská a Priemyselná zabetónovávali na cyklochodníku rôzne prekážky. Policajti začali prípad objasňovať a tiež požiadali o spoluprácu stredisko mestských služieb. Výsledkom je, že mládež nakoniec predmety a prekážky z cyklochodníka odstránila a cesta pre cyklistov je opäť bezpečná. 

 

Ohrozovala seba i vodičov

Na Kyneku ohrozovala žena nielen seba, ale aj vodičov, nakoľko opakovane vstupovala na vozovku. Mestskí policajti vykonali so štyridsiatničkou pohovor a odviezli ju domov. Po príchode jej otca mu hliadka mestskej polície odporučila, aby dcérin stav riešil s odborníkom.    

 

Spadla, poranila sa, ratovali ju lekári aj policajti

Na Chrenovej mestskí policajti našli zranenú ženu z hlavného mesta, ktorá mala na zátylku hlavy tržnú ranu. Päťdesiatnička si ranu údajne spôsobila pádom na zem, zdravotníci ju ošetrili a  previezli do nemocnice.

 

Vylievala olej z balkóna

Hliadka mestskej polície preverovala aj oznam z Klokočiny. Žena z tretieho poschodia vylievala z balkóna olej i väčšie množstvo vody. Nepochopiteľným konaním znečisťovala nielen svoj, ale aj cudzie balkóny. Keďže sa s ňou nedalo komunikovať, hliadka mestskej polície spísala zápisnicu s oznamovateľkou a vec postúpila na objasnenie na správny orgán za naplnenie skutkovej podstaty priestupku proti občianskemu spolunažívaniu.

 

Kozy uviazli pod kostolíkom v Dražovciach

Mestská polícia riešila aj oznam o kozách, ktoré uviazli na kopci pod kostolíkom. Vyslaná hliadka zistila, že zvieratá sa nachádzajú na strmých skalách a nevedia sa dostať dolu do neďalekej ohrady, z ktorej ušli. Po kontakte s majiteľom sa dostala situácia do pôvodného stavu, keďže chovateľovi sa ich podarilo dostať naspäť do chovného priestoru. 

 

Nemohla otvoriť dvere na obývačke

Telefonát syna z Prahy mestským policajtom. Dôvod? Osemdesiatnička nemohla otvoriť dvere na obývačke. A to aj preto, že  stratila kľúč. Po tomto zistení mestskí policajti vyhotovili fotodokumentáciu kľúčovej dierky na dverách, v kľúčovej službe im personál poskytol kľúč, s ktorým dvere napokon otvorili.

 

Nezamknuté  potraviny na Chrenovej

Potraviny na Chrenovej s otvorenými dverami. Škody mohli byť väčšie, nebyť pozorného oka občana, ktorý spomínanú skutočnosť oznámil mestskej polícii. Našťastie nevznikli žiadne škody a objekt bol zodpovednou osobou zamknutý. 

 

Zranený opilec                                      

Muž to prehnal s alkoholom a zranil sa. Krvavé miesta mal najmä na hlave. Keďže každé jeho slovo „stálo milión“ a po vlastných to nešlo, mestskí policajti zavolali záchranárov, ktorí mu pomohli.   

 

Rušil nočný pokoj alarmom v aute

Policajti riešili aj oznam zo sídliska na Čermáni, kde sa každú hodinu hlasno spúšťal alarm na aute. Ten rušil občanov najmä v noci. Po zistení majiteľa auta, resetovania a správneho nastavenia zariadenia, sa  situácia vyriešila.  

 

Z podkladov MsP spracoval: Andrej Jančovič

FOTO: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022