V Synagóge zaznejú diela Rachmaninova a Prokofieva
26. február 2020
Chystá sa koncert študentov katedry hudby Pedagogickej fakulty UKF

Chystá sa koncert študentov katedry hudby Pedagogickej fakulty UKF.

 

Priestory Synagógy – koncertnej a výstavnej siene mesta Nitry budú v stredu 4. marca patriť záverečnému koncertu študentov bakalárskeho štúdia katedry hudby Pedagogickej fakulty UKF v Nitre.

Na koncerte sa predstavia študenti Kateřina Sáčková, ktorá zahrá na zobcovej flaute, Lívia Rácová na priečnej flaute, Lýdia Kulichová na klavíre, Michal Slamek sa ako hosť predstaví hrou na husle, Dana Šašinová Satury zahrá na klavíre, Marek Štrbák na klavíre a Ľudmila Čahojová zaspieva. Na programe sú diela J. Schreibera, G. F. Händla L. Sluku, S. Rachmaninova, S. Prokofieva, G. Jacoba, W. Poppa, a N. Rota. Koncert sa začína o 18. hodine a všetci ste srdečne vítaní.

Katedra hudby PF UKF v Nitre začala svoju činnosť 1. septembra 1959 na vtedajšom Pedagogickom inštitúte v Nitre a jej úlohou bolo poskytnúť vysokoškolské hudobno-pedagogické vzdelanie budúcim učiteľom základných škôl. Na katedre hudby vtedy pôsobilo päť  pedagógov, ktorí učili všetkých študentov školy. Od roku 2003 zastával úlohu vedúceho Katedry Hudobnej výchovy Ivan Parík, z ktorého iniciatívy boli posilnené najmä umelecké aktivity katedry. Výsledkom toho bola realizácia viacerých významných počinov posilňujúcich pozíciu hatedry hudobnej výchovy v rámci univerzít na Slovensku.

Katedra má veľmi dobrú spoluprácu s mestom Nitra v oblasti kultúry – organizuje cyklus koncertov pod názvom Konfrontácie. Významný je podiel na kultúrnom živote mesta Nitry organizovaním podujatia MUSICA DA CAMERA, koncerty pedagógov a študentov katedry hudby.

 

Ľudmila Synaková

Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022