V Synagóge vystavuje svoje diela Karol Felix
25. apríl 2016
Koncertná a výstavná sieň mesta Nitry Synagóga sa v utorok 19. apríla stala svedkom otvorenia výstavy diela Karola Felixa.

Koncertná a výstavná sieň mesta Nitry Synagóga sa v utorok 19. apríla stala svedkom otvorenia výstavy diela Karola Felixa, významného slovenského umelca, žijúceho a tvoriaceho v Nitre. Na vernisáži sa  zúčastnil zástupca primátora Ján Vančo, prítomní boli aj poslanci mestského zastupiteľstva a osobnosti spoločenského a kultúrneho života mesta.

Výstavu otvorila vedúca odboru kultúry MsÚ v Nitre Dagmar Bojdová. Povedala, že Karol Felix je prvým umelcom, ktorý dostal príležitosť prezentovať sa v priestoroch celej Synagógy. Stalo sa tak po premiestnení expozície holokaustu „Osudy slovenských židov“ do Múzea  holokaustu v Seredi. Mesto Nitra sa preto rozhodlo osloviť práve tohto významného nitrianskeho umelca, aby mu umožnilo prezentovať jeho tvorbu. Karol Felix dal výstave názov Medzičas, čím chcel zdôrazniť, že sa svojím vekom – tohto roku oslávi 55 rokov – ocitá v medzičase. Na výstave sa predstavuje maľbou, ex libris, grafikou, kolážami, asamblážami a objektmi. „Tento priestor vyžaruje obrovskú energiu a teraz, keď vidím na tomto mieste sústredenú celú moju tvorbu, som šťastný,“ uviedol Karol Felix. Zároveň sa poďakoval Mestu Nitra za príležitosť vystavovať.

V hudobnom programe vystúpila nitrianska herečka Eva Pavlíková, ktorú na klavíri sprevádzala Petra Géciová. Zaslúžený potlesk si vyslúžil aj výkon mladých talentov – žiakov Tralaškoly. Na výstavu sa prišli pozrieť obdivovatelia výtvarného umenia, ako aj skalní fanúšikovia Karola Felixa a jeho vynikajúcej tvorby. Výstavu Karola Felixa „Medzičas“ si môžete prísť pozrieť do 29. mája.                                                                    (SY)

 

Text k foto 1_

V hudobnom programe vystúpila Eva Pavlíková.

Text pod foto 2_

Návštevníkov zaujali najmä monumentálne obrazy Karola Felixa.

Text pod foto 3_

Diela Karola Felixa návštevníkov vernisáže zaujali.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022