V školách je zatiaľ zapísaných viac ako 800 prvákov
28. máj 2019
Do mestských škôl zapísali viac ako 800 prvákov, presné číslo spoznáme v septembri

Do mestských škôl zapísali viac ako 800 prvákov, presné číslo spoznáme v septembri.

Ako uvádza informatívna správa pre poslancov a poslankyne mestského parlamentu, tri základné školy nemohli z kapacitných dôvodov prijať skoro päťdesiat detí. Pozitívnou správou ale je, že rodičia budúcich prvákov môžu využiť nenaplnené kapacity v základných  školách na Cabajskej, Topoľovej a Tulipánovej ulici.

Najviac prvákov (sto a viac) čakajú na základných školách  Benkova, Fatranská a Nábreží mládeže.   Naopak, najmenej ich príde na do škôl v Krškanoch a Dražovciach.

Pokiaľ ide o ďalšie čísla, najvyšší počet žiakov v triede môže byť 22, v nultom ročníku 16, pre nadané deti je maximum 12 prvákov. „Najnižší počet žiakov v triede prvého ročníka základnej školy je jedenásť žiakov, v triede nultého ročníka osem  žiakov a v triede pre  všeobecne intelektovo nadaných žiakov sa neodporúča zriadiť uvedenú triedu pre menej ako osem žiakov,“ spresňuje informatívna správa.

Počty  prijatých žiakov v septembri však môžu byť odlišné, dôvodov môže byť viacero, či už odporúčaným odkladom nástupu (lekármi, učiteľmi),  resp. rodičia prvákom vyberú inú základnú školu. Informatívnu správu tiež prerokovala aj školská komisia, zastupiteľstvu bude predložená na štvrtkovom zasadnutí.

 

text a foto: (AJ) 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022