V priestoroch skateparku vyčíňali mladiství
20. október 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície.

 

Rodič si odmietal pri vstupe do školy nasadiť rúško a zakazoval to aj synovi

Riaditeľka Základnej školy Benkova nahlásila mestskej polícii rodiča, ktorý sa domáhal do priestorov školy bez ochranného rúška, ktoré si odmietal nasadiť a zakazoval to aj svojmu synovi. Z tohto dôvodu mu bol odmietnutý vstup do budovy. Rodič sa dožadoval svojich ústavných práv a ústavných práv svojho syna, ktoré sú im údajne upierané. „Zasahujúci mestskí policajti otcovi vysvetlili, že škola sa riadi aktuálnym nariadením Úradu verejného zdravotníctva SR a zopakovali mu, za akých podmienok môže jeho syn vstúpiť do školy, čo však rodič stále ignoroval,“ uviedla mestská polícia. Službukonajúci pedagóg pri vstupe bol poučený, aby v prípade násilného vstupu muža bez rúška do objektu školy ihneď telefonicky kontaktoval linku mestskej polície 159.

Policajti kontrolovali dodržiavanie povinnej karantény

Okrem plnenia iných úloh hliadky mestskej polície počas dňa prednostne zabezpečovali kontrolu dodržiavania povinnej karantény nariadeným osobám na Borovej ulici v mestskej časti Kalvária.

V priestoroch skateparku vyčíňali mladiství 

 

Počas týždňa hliadky mestskej polície niekoľkokrát kontrolovali priestor skateparku na Popradskej ulici na Klokočine.

Hliadka mestskej polície vo večerných hodinách preverila oznam o deťoch, ktoré v priestoroch skateparku údajne lámu stromčeky a oznamovateľka deti zadržala priamo na mieste,“ popísala situáciu mestská polícia. Hliadka vykonala pohovor s oznamovateľkou aj so sedemnásťročným mladistvým chlapcom, ktorého úmyslom nebolo stromček poškodiť, čo mestskí policajti ihneď overili. Po dôraznom pohovore celá patria mladistvých chlapcov priestor skateparku opustila.

Iný deň operátor kamerového systému mestskej polície na monitoroch spozoroval začínajúci konflikt skupiny ôsmich mladých osôb, ktorá sa nachádzala v priestoroch skateparku. „Na miesto boli vyslané dve motohliadky, ktoré po príchode vykonali pohovor s prítomnými, upokojili situáciu a vzájomnému fyzickému ataku zabránili,“ uviedla mestská polícia. Mladiství museli po sebe upratať odhodené odpadky a opustiť priestor. 

Ten istý deň hliadka preverovala oznam občana o malom chlapcovi pod vplyvom alkoholu. Maloletý štrnásťročný chlapec bol predvedený na útvar mestskej polície, kde sa podrobil dychovej skúške na alkohol. Namerali mu 1,56 promile alkoholu v krvi. Na útvar mestskej polície bol privolaný zákonný zástupca. „Otec i syn boli informovaní o skutočnosti, že synovo porušenie zákona bude ako správny delikt odovzdaný na príslušný sociálny útvar na doriešenie,“ dodala mestská polícia.

 

Lenka Mareková

foto: Adobe Stock


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022