V podaní orchestra a zborov zaznie Hoj, vlasť moja
13. august 2019
Tóny ľudovej hudby, najkrajšie skladby a árie majstrov prinesie 2. septembra koncert Hoj vlasť moja

Tóny ľudovej hudby, najkrajšie skladby a árie majstrov prinesie 2. septembra koncert Hoj vlasť moja.

 

Mesto Nitra a Nadácia Konštantína Filozofa v Nitre pripravili benefičný koncert Hoj, vlasť moja. Začne sa 2. septembra o 18. hodine v Mestskej hale na Dolnočermánskej ulici na sídlisku Klokočina v Nitre na počesť Dňa Ústavy Slovenskej republiky. Vítaní sú všetci milovníci ľudovej i klasickej hudby.

Na koncerte sa predstavia poprední sólisti a členovia Opery SND Jolana Fogašová, Jana Bernátová, Martin Babjak, Otokar Klein a Ján Babjak. K hodnotnému umeleckému zážitku prispejú nitrianske spevácke zbory pod vedením dirigentky Márie Mišunovej a Orchester Jána Berkyho-Mrenicu, ktorý bude spevákov sprevádzať. Autorom programu a režisérom je aj tohto roku Ladislav Švihel, ktorý tradíciu týchto benefičných koncertov začal pred 26 rokmi  na pozícii generálneho riaditeľa výstaviska Agrokomplex.

Vstupné na koncert je dobrovoľné, finančné prostriedky sa aj tohto roku použijú na opravu Nitrianskeho hradu.

Diváci si budú môcť vypočuť ľudové piesne, ale i diela našich a svetových majstrov. Úvod bude patriť orchestru a zborom, zaznejú piesne Mikuláša Schneidra – Trnavského Hoj, vlasť moja a Aká si mi krásna. Druhá časť bude ladená v ľudovom tóne. Diváci sa môžu tešiť na Vrchársku filharmóniu a ľudové piesne Bou si šuhaj, Keď som išiou pole orať, A ja taká dzivočka, Darmo ma mamička a Láska, bože láska. Najkrajšie skladby a árie majstrov prinesie tretia časť koncertu. Začne sa skladbou J. Straussa ml. Na krásnom modrom Dunaji. Ďalej budú nasledovať skladby Mamma v podaní Jána Babjaka, Mozartova Šampanská ária z opery Don Giovanni v podaní Martina Babjaka, G. Puccini:Tosca – Vissi d´arte, ktorú zaspieva Jolana Fogašová. Na koncerte zaznie i populárny Kuplet Kecala a Jeníka Znám jednu dívku od Bedřicha Smetanu z opery Predaná nevesta v podaní bratov Jána a Martina Babjakovcov a ďalšie známe operné árie. Vo finále zaznie Pieseň o rodnej zemi Gejzu Dusíka v podaní všetkých účinkujúcich sólistov.

 

redakcia

Foto: Na koncerte Hoj vlasť moja 2018 potešili divákov svojimi výkonmi Ján Babjak (vľavo) a Otokar Klein.

Súbory na stiahnutie:

Plagát Ikona súboru pdf (8.7 MB)

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022