V Nitre sú ďalšie bezpečné priechody pre chodcov
16. január 2018
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky podporilo projekt - Nasvetlenie priechodov pre chodcov v meste Nitra 2017

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky podporilo projekt – Nasvetlenie priechodov pre chodcov v meste Nitra 2017 a poskytlo dotáciu vo výške 22 599 eur k nasvieteniu troch priechodov pre chodcov.  Mesto Nitra sa na realizácii bezpečných priechodov spolupodieľalo financovaním vo výške 1189 eur.

Nasvetlenie priechodu Biovetská – Novozámocká  na tranzitnej ceste v smere Nitra–Krškany a späť, pomohlo najmä tým, ktorí do Nitry cestujú autobusom, nakoľko je  priechod pre chodcov pri autobusovej zastávke. Nasvetlenie priechodu Štefánikova /pri ZSE/ v centre mesta  prispelo k bezpečnosti školákov i ľudí, ktorí v danej lokalite pracujú.  Nasvetlenie priechodu Dlhá – Gorazdova na tranzitnej ceste v smere Nitra – Janíkovce a späť pomohlo tiež  peším, ktorí využívajú v danej lokalite frekventovanú autobusovú zastávku.  

Všetky priechody pre chodcov sú už v súčasnosti nasvietené a pomáhajú k bezpečnosti občanov Nitry. Mesto Nitra tak nadviazalo na realizáciu už nasvietených priechodov pre chodcov v jednotlivých mestských častiach.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022