V Nitre opäť zaznie sakrálna hudba
31. máj 2024

Medzinárodný festival Musica Sacra rozozneje Piaristický kostol sv. Ladislava už po tridsiaty tretíkrát. Každú nedeľu a štvrtok od 16. do 30. júna sa milovníci umenia môžu tešiť na celkovo päť koncertných večerov.

Festival sakrálnej hudby otvoria Štátny komorný orchester Žilina a Spevácky zbor Lúčnica. Vo štvrtok 20. júna skladby Antonína Dvořáka a ďalších predvedú barytonista Peter Ševčík a organista Marek Štrbák. Nedeľa 23. júna bude patriť vokálno-inštrumentálnemu súboru Ad Libitum, v ktorom účinkujú umelci zo Slovenska a Maďarska. Kvarteto sa predstaví s pestrou ponukou duchovných skladieb pre husle, klarinet, violončelo a klavír. Projekt Šalamúnova sieň autorky Miriam Kaiser prinesie 27. júna cyklus piesní a skladieb s výberom biblických textov Starého a Nového zákona. Musicu Sacru ukončí Ženský komorný zbor Les Sirénes s prierezom skladbami zo 16. až 20. storočia.

Medzinárodný festival sakrálnej hudby Musica Sacra prináša už od roku 1991 do nášho mesta jedinečné a hlboko duchovné zážitky. „Tento festival je významnou udalosťou, ktorá každý rok spája milovníkov sakrálneho umenia a vytvára priestor pre krásu, nádej a duchovný pokoj,“ povedal primátor Marek Hattas. „Musica Sacra je viac než len festival – je to oslava duchovného dedičstva, ktoré hudba prináša. Umožňuje nám všetkým zastaviť sa, načerpať silu a inšpiráciu z nádherných melódií a harmonických súzvukov, ktoré zneli a stále znejú v kostoloch a katedrálach po celom svete. Tento festival nám pripomína, akú významnú úlohu hrá hudba v našich životoch a ako dokáže spojiť ľudí bez ohľadu na ich pôvod či vierovyznanie.“

Jana Krajčovičová
foto: archív mesta


Najčítanejšie správy
Historické hodiny na starej radnici opäť tikajú
21. jún 2024
Pripomenuli sme si 20 rokov nášho suseda v únii
19. jún 2024
Súťaž na predajcov v mestskom parku
19. jún 2024
Pomôžte ľuďom zasiahnutým povodňami
18. jún 2024