V Nitre očakávame obrovský stavebný boom
10. marec 2017
Od utorka do nedele je výstavisko Agrokomplex v Nitre azda najobliehanejším miestom v celej republike

Od utorka do nedele je výstavisko Agrokomplex v Nitre azda najobliehanejším miestom v celej republike. Už po 27-krát sa tu koná mimoriadne úspešný veľtrh nábytku, bytových doplnkov, dizajnu a architektúry Nábytok a bývanie. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil poslanec NR SR Anton Hrnko, predseda NSK Milan Belica, primátor Nitry Jozef Dvonč, vedúci služobného úradu ministerstva pôdohospodárstva Jaroslav Regec, prezident Zväzu spracovateľov dreva SR Igor Patráš a riaditeľ Agrokomplexu Mário Dinga.

Primátor Nitry Jozef Dvonč vo svojom príhovore vyzdvihol dôležitosť tejto výstavy, ktorá je jednou z najnavštevovanejších na výstavisku. „Obrovský zmysel má v tomto i nadchádzajúcom období, keďže v Nitre očakávame do roku 2020 obrovský stavebný boom. A to nielen v oblasti investičnej výstavby bytových domov, ktoré si občania  budú zariaďovať nábytkom, ale tiež v súvislosti s príchodom  ďalších investorov, ktorých sem pritiahne strategická investícia Jaguar Land Rover,“ uviedol primátor Jozef Dvonč.

Ako ďalej konštatoval, pre Nitru z toho vyplýva úloha vytvoriť podmienky, aby tu ľudia mohli kvalitne žiť. „O to sa snažíme cez projekt smart city – moderné mesto. Bo by som rád, keby sme v tomto trende zachytili všetky oblasti a očakávam preto spoluprácu so všetkými obyvateľmi – vrátane študentov a pedagógov vysokých a stredných škôl,“ povedal na otvorení veľtrhu nitriansky primátor Jozef Dvonč.                                                                                  

Na výstavisku sa prezentovalo vyše 400 vystavovateľov zo 7 štátov. Najnovšie trendy v oblasti dizajnu a architektúry predstavili vystavovatelia zo Slovenska, z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Talianska, Rakúska a Pakistanu. Vystavovatelia predstavili nábytky a doplnky, ktoré korešpondujú s najnovšími technologickými trendmi. (SY)

 

K foto: Primátor Nitry Jozef Dvonč vystúpil s príhovorom.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022