V Nitre nastúpilo do mestských škôl takmer sedemtisíc žiakov
4. september 2023

Dnes sa pre všetkých žiakov a študentov začal nový školský rok 2023/2024. V Nitre sme otvorili triedy v 14 základných školách a v 28 škôlkach. 

Do lavíc mestských základných škôl zasadne v tomto roku 6 751 žiakov, z toho 847 prvákov, ktorí dostali od mesta školské pomôcky a knižky. 

V materských školách máme 2 510 detičiek, z toho 858 je predškolákov.

prvý školský deň na ZŠ kráľa Svätopluka

Počty detí v škôlkach aj školách nám neustále rastú. Aj preto v tomto školskom roku budeme otvárať predškolský klub na Párovciach, ktorý sa postupne zmení na ďalšiu triedu materskej školy.

Školský rok v našom meste otvoril primátor Marek Hattas, ktorý tak urobil v ZŠ kráľa Svätopluka. Ako primátora informovala riaditeľka školy Alexandra Ďurišová, škola sa úspešne zapojila do výzvy ZSE, na základe ktorej v najbližších dňoch na budovu namontujú fotovoltické panely. Tie ušetria škole náklady na energie. 

Škola tiež v tomto školskom roku v spolupráci s Trnavskou univerzitou spúšťa špeciálne vyučovanie jazykov, pri ktorom sa na jednej vyučovacej hodine bude súbežne používať viacero cudzích jazykov, napríklad kombinácia angličtiny a taliančiny alebo angličtiny a nemčiny.

Tomáš Holúbek
foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Od marca sa na niektorých linkách v Nitre mení…
26. február 2024
Nitra vlani preinvestovala rekordnú sumu peňazí
21. február 2024
Ako budú fungovať škôlky počas jarných prázdnin
16. február 2024
Nitra inšpirovala kolegov z mesta Prešov
16. február 2024