V Nitre nastúpilo do mestských škôl takmer sedemtisíc žiakov
4. september 2023

Dnes sa pre všetkých žiakov a študentov začal nový školský rok 2023/2024. V Nitre sme otvorili triedy v 14 základných školách a v 28 škôlkach. 

Do lavíc mestských základných škôl zasadne v tomto roku 6 751 žiakov, z toho 847 prvákov, ktorí dostali od mesta školské pomôcky a knižky. 

V materských školách máme 2 510 detičiek, z toho 858 je predškolákov.

prvý školský deň na ZŠ kráľa Svätopluka

Počty detí v škôlkach aj školách nám neustále rastú. Aj preto v tomto školskom roku budeme otvárať predškolský klub na Párovciach, ktorý sa postupne zmení na ďalšiu triedu materskej školy.

Školský rok v našom meste otvoril primátor Marek Hattas, ktorý tak urobil v ZŠ kráľa Svätopluka. Ako primátora informovala riaditeľka školy Alexandra Ďurišová, škola sa úspešne zapojila do výzvy ZSE, na základe ktorej v najbližších dňoch na budovu namontujú fotovoltické panely. Tie ušetria škole náklady na energie. 

Škola tiež v tomto školskom roku v spolupráci s Trnavskou univerzitou spúšťa špeciálne vyučovanie jazykov, pri ktorom sa na jednej vyučovacej hodine bude súbežne používať viacero cudzích jazykov, napríklad kombinácia angličtiny a taliančiny alebo angličtiny a nemčiny.

Tomáš Holúbek
foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Nitra sa stala prvým krajským mestom bez herní
30. máj 2024
Takmer stovka dobrovoľníkov opravovala mestský…
30. máj 2024
Deň rodiny bude stáť za to
30. máj 2024
Dobrovoľní hasiči zasahovali aj pri…
16. máj 2024