V Mlynárciach vyrastajú šikovní šachisti
4. august 2020
Pravidelné aktivity sú vo väčšine nitrianskych kultúrnych domov

Pravidelné aktivity sú vo väčšine nitrianskych kultúrnych domov.

 

Mladí a talentovaní šachisti trénujú v Kultúrnom dome v Mlynárciach. Tréningy sú každý pondelok – od pol piatej do pol siedmej popoludní. Hrá sa aj počas nedieľ, v rámci „Nedeľného šachového dopoludnia“ – a to od deviatej do tretej hodiny. Tréningy a hráčsky progres šachistov podporuje aj nitrianska radnica. Šikovným mladíkom dávajú cenné a odborné rady skúsení šachisti z Nitrianskeho šachového klubu Nitra. Budeme pozorne sledovať, či spomedzi nitrianskych šachových nádejí vyrastie aj výnimočný talent, ktorému Medzinárodná šachová federácia udelí titul veľmajstra.

Zaujímavý program býva aj v „kulturáku“ v Párovských Hájoch. Každú stredu podvečer od piatej hodiny do ôsmej hodiny sa hrá stolný tenis, k dispozícii je aj bežecký pás, cyklotrenažér a tiež čitáreň. Počas štvrtkových večerov si od siedmej do ôsmej môžete prísť zacvičiť zumbu s Lenkou Kiradžiev. Dospelí platia 2,50 eur, deti do 11 rokov euro. „Prineste si podložku, vodu a oduševnenie,“ láka na hodiny zumby certifikovaná cvičiteľka.

V Kultúrnom centre Zobor sú pravidelné aktivity až trikrát do týždňa. Počas pondelkov je pre verejnosť otvorená Krajská knižnica Karola Kmeťka v čase od 9 do 11 hodiny. „V stredu a vo štvrtok si môžete knihy požičať, či ich vrátiť od tretej do piatej popoludní,“ konštatuje webová stránka mesta.

V Kultúrno–spoločenskom centre v Janíkovciach sa vždy v pondelok a vo štvrtok od pol siedmej do pol ôsmej cvičí pilates a pohybové aktivity v rámci zlepšenia kondície. Vstupné je euro, organizátorom podujatia je Paulína Zimmermannová.

 

text: Andrej Jančovič

ilustračné foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022