V dezinfekcii verejných priestranstiev sa naďalej pokračuje
20. máj 2020
Množstvo dezinfekčného roztoku sa od apríla použilo na likvidáciu vírusov a baktérií usadených na madlách, zábradliach, lavičkách, múrikoch a zastávkach MAD

Množstvo dezinfekčného roztoku sa od apríla použilo na likvidáciu vírusov a baktérií usadených na madlách, zábradliach, lavičkách, múrikoch a zastávkach MAD.

 

Nitrianska radnica pokračuje v dôkladnej dezinfekcii verejných priestorov. Robí tak so zámerom eliminovať možnú nákazu vírusovým ochorením Covid-19.

Niekoľkonásobnou, na vytipovaných miestach aj štyrikrát opakovanou dezinfekciou, prešli všetky verejné miesta, na ktorých je predpokladaná vysoká koncentrácia obyvateľstva.

Celkovo sa dezinfikovalo 45 frekventovaných zastávok a nástupných plôch mestskej autobusovej dopravy (MAD) a tiež lavičky, ktoré sú súčasťou zastávok MAD.

„Pri výbere lokalít a miest, určených na dezinfekciu, sa prihliadalo na možnú kumuláciu cestujúcich. Momentálne, pri spustení ekonomiky, počítame s väčšou koncentráciou ľudí, cestujúcich za prácou, či nákupmi, a preto považujeme dezinfikovanie verejných priestorov aj naďalej za mimoriadne dôležité,“ povedal hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Vírusy a patogény boli dôsledne odstránené zo všetkých atrakcií na detských ihriskách v mestskom parku na Sihoti, na Borinke na sídlisku Klokočina, ako aj na predmostí. Očistou prešla cyklotrasa, deväť domov smútku, či múrik pri VÚB banke. Dezinfikované boli lavičky a zábradlia na Svätoplukovom a Župnom námestí v centre mesta, ako aj na celej pešej zóne, pri Okresnom úrade, parčík na Piaristickej ulici, na Farskej ulici a na Vŕšku. Dezinfekciou prešlo okolie fontány pri Krajskom súde, lavičky v Brezovom hájiku, priestory medzibloku na Nábreží mládeže, okolie Základnej školy Topoľová spolu s ihriskom, lavičky na Kremnickej ulici.

„Dezinfekcie sa vykonávali v neskorých večerných a nočných hodinách a v pravidelných intervaloch,“ dodal hovorca mesta Tomáš Holúbek.

„Dezinfekcie, ktoré sa vykonávali cez Stredisko mestských služieb, sme vyčísli na 5 000 eur. Jednu dezinfekciu zastávok MAD pre mesto urobil sponzor. V dezinfekcii verejných priestorov sa aj naďalej pokračuje,“ uviedol Pavol Jakubčin, vedúci odboru komunálnych činností a životného prostredia nitrianskej radnice.

 

Ľudmila Synaková

foto: pixibay


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022