V bankomate našiel a vrátil 750 eur
13. december 2019
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície.

 

Vrátil značnú sumu

V bankomate na Klokočine našiel poctivý nálezca 750 eur. Značnú finančnú hotovosť si nenechal, ale odovzdal príslušníkom mestskej polície, ktorí ju dali príslušnej bankovej inštitúcii. Prípad vrátenia peňazí je v riešení.

Pes hrdúsil susedove sliepky

Policajti zaznamenali aj telefonát, v ktorom občan oznamoval, že mu pes zo susedného pozemku napadol sliepky. Výsledok? Šesť sliepok skántrených, dve zranené. Pre podozrenie z priestupku proti majetku sa udalosť momentálne objasňuje.

Našiel peňaženku s dokladmi

Nájdená bola aj peňaženka na Štefánikovej triede, v ktorej sa nachádzali doklady i platobné karty. Buksa – aj s jej zvyšným obsahom (menšia hotovosť) sa odovzdala jej majiteľke na útvare mestskej polície.

Nevedel vymanévrovať zo sídliska

Český šofér nákladného auta zablúdil a následne nevedel bezpečne vymanévrovať zo sídliska. Konkrétne mal problémy na Novomeského ulici, za asistencie príslušníkov mestskej polície sa mu ale podarilo vycúvať a bezpečne zo spomínanej lokality odísť.

Vulgárny pasažier

Policajti riešili aj oznam vodiča autobusu, ktorý sa sťažoval, že jeden z jeho pasažierov sa správa vulgárne, nadáva, pľuje a odmieta vystúpiť. Po príchode hliadky, agresor odmietol preukázať svoju totožnosť, tú policajti zistili na útvare MsP. Vinník sa doriešil v zmysle zákona – pokutou.

Bitka na ubytovni

Pracovníčka na recepcii ubytovne na Čajkovského ulici telefonicky žiadala pomoc z dôvodu, že v ubytovni nastal fyzický konflikt medzi dvomi mužmi. Bili sa cudzinci, pre podozrenie z trestného činu nebezpečného vyhrážania (jeden z aktérov chcel zabiť 15 – ročného chlapca) sa na miesto privolali štátni policajti, ktorí prípad riešia.

 

Andrej Jančovič

foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022