V areáli Zoborského kláštora by mohla vzniknúť záhrada mnícha
4. marec 2020
Zapojte sa do hlasovania a podporte ďalšie zatraktívnenie areálu

Zapojte sa do hlasovania a podporte ďalšie zatraktívnenie areálu.

 

Grantová komisia Ekopolis – Zelené oázy vybrala spomedzi 179 žiadostí 26 projektov, ktoré môžu zabojovať o podporu vo verejnom hlasovaní. „Projekt Zoborského skrášľovacieho spolku Záhrada mnícha je jedným z nich a uchádza sa o vašu podporu,“ informoval Ján Kratochvíl zo spolku.

Projekty s najvyšším počtom hlasov verejnosti získajú grant na realizáciu.

Hlasovať môžete do 27. marca na linku: https://www.oazy.sk/hlasovanie/

„Aký je postup pri hlasovaní? Hlasujte za Záhrada mnícha. Nájdete ho v sekcii Nitriansky kraj. Po zahlasovaní vám príde spätný e-mail s kódom, ktorý vložíte tam, kde ste hlasovali, a tým je hlasovanie za náš projekt ukončené. O možnosti hlasovať za tento projekt dajte prosím vedieť vo vašom okolí, aby nás čo najviac občanov podporilo pri zveľaďovaní areálu kláštora na Zobore,“ apeluje na Nitranov Ján Kratochvíl.

So Zoborským skrášľovacím spolkom spolupracuje nitrianska radnica prostredníctvom odboru miestneho rozvoja cestovného ruchu a Turistického informačného centra.

Počas hlavnej turistickej sezóny sa v Zoborskom kláštore organizujú pravidelné prehliadky pre verejnosť so sprievodcom.

Zoborský kláštor je významná kultúrna pamiatka. Na mieste barokového Kláštora svätého Jozefa rehole kamaldulov zo 17. a 18. storočia stál predtým benediktínsky Kláštor svätého Hypolita. Ten vznikol pravdepodobne už v 9. storočí a je najstarším historicky doloženým kláštorom na našom území. Jeho existenciu dokladá niekoľko písomných prameňov, najstaršie zachované sú Zoborské listiny z rokov 1111 a 1113.

 

 

Ľudmila Synaková

foto: Vizualizácia záhradky mnícha. (ZSS)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022