Turistický vláčik nepôjde až na hrad
13. august 2020
Dôvodom je poškodená komunikácia

Dôvodom je poškodená komunikácia.

 

Od soboty 15. augusta nebude turistický vláčik premávať na Nitriansky hrad.  Dopravná spoločnosť Arriva Nitra, ktorá tento vláčik prevádzkuje, musela k tomuto kroku pristúpiť kvôli pribúdajúcim defektom na kolesách a častým poškodeniam diskov.

Trasa vláčika povedie iba na Pribinovo námestie a prestávka, ktorú cestujúci doteraz využívali na prehliadku hradu, sa presúva do Mestského parku na Sihoti v Nitre. Dôvodom zmeny trasy je nevyhovujúci stav komunikácie na Nitriansky hrad.

„Tento úsek je vo veľmi zlom stave, povrch cesty je nespevnený a dlažobné kocky sú uvoľnené,“ vysvetlila zmenu uviedla Dana Pócsiková z Nitrianskej organizácie cestovného ruchu. K rozhodnutiu upraviť trasu vláčika prispeli aj obavy z možného úrazu okoloidúcich chodcov, ktorým hrozí úraz z dlažobných kociek, uvoľňovaných z cesty.

Grafikon jázd sa posilní o ďalší spoj od 9:20 hod. každý deň, ktorý bude slúžiť prednostne pre rezervácie pre organizované skupiny.

Cestujúcu verejnosť prosí o zhovievavosť a pochopenie nielen prevádzkovateľ Arriva Nitra, ale aj Nitrianska organizácia cestovného ruchu.

 

Ľudmila Synaková

Foto: NOCR
Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022