Triedenie nápojových kartónov
9. február 2021
Viete do ktorého kontajnera v Nitre patria nápojové kartóny

Viete do ktorého kontajnera v Nitre patria nápojové kartóny?

 

Vzdelávanie a motivovanie obyvateľov je najlepšia cesta k tomu, aby chceli odpad triediť a aby ho triedili. Len vďaka ním sa bude množstvo vytriedeného odpadu zvyšovať, znižovať množstvo komunálneho odpadu a tým aj náklady obce na jeho likvidáciu.

Spoločnosť ENVIPAK pripravila ďalšie zo série motivačných videí. Dnes o triedení nápojových kartónov, ale aj o tom, čo sa s nimi stane, keď sa správne vytriedia.

https://www.youtube.com/watch?v=Lk-ajJY3yEs&feature=youtu.be

Viete do ktorého kontajnera v Nitre patria nápojové kartóny?

 Správne, je to žltý kontajner. V našom meste sa tento druh obalov triedi spoločne s plastami a kovmi (plechovky, konzervy, drobný kovový odpad…).

Pred vyhodením nápojový kartón zošliapnite. Nestlačený odpad v zberných nádobách zaberá veľa miesta, to zvyšuje frekvenciu vývozov kontajnerov a náklady na prepravu vzduchu. Nevyhadzujte obaly so zvyškami potravín. Obaly nemusíte umývať, ale vylejte z nich zvyšky.

Vedeli ste, že z dvoch litrových nápojových kartónov sa dá vyrobiť jeden meter štvorcový kuchynských utierok alebo toaletného papiera? Papierové tašky sú tiež výsledkom recyklácie nápojových kartónov.

 

(R)
Foto: AdobeStock

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022