Tomáš Peciar je najlepším diaľkovým plavcom
30. január 2020
Talentovaný Nitran má ešte len sedemnásť rokov

Talentovaný Nitran má ešte len sedemnásť rokov.

 

Titul najlepšieho diaľkového plavca medzi seniormi si nitriansky junior zabezpečil najmä výbornými výkonmi „medzi dospelými“, keď Nitru i Slovensko reprezentoval na päť aj desaťkilometrovej trati na svetovom šampionáte, ktorého dejiskom bola Južná Kórea.  

V čase konania šampionátu mal šikovný Nitran dokonca len šestnásť rokov. Pozoruhodný je jeho výkon najmä na ťažkej, päťkilometrovej trati, ktorú zaplával za 54 minút a skončil štyridsiaty a za sebou nechal viac ako dvadsať skúsených a hlavne starších plavcov.     

„Cením, že sa mi anketu podarilo vyhrať. S minulou sezónou som spokojný. Na majstrovstvá sveta v Gwangju som sa dobre pripravil, za čo ďakujem  rodičom, ktorí ma od malička viedli k plávaniu. A tiež otcovi, ktorý so mnou trávil dlhé hodiny v bazéne,“ povedal, okrem iného, Tomáš Peciar.

O Tomášovi ale budeme iste ešte počuť. Jeho talent, vytrvalosť i vôľa víťaziť ho už teraz pasujú medzi najväčšie olympijské nádeje na cenné kovy. Tento rok na olympiáde v Tokiu na pódium asi ešte nezaútočí, ale o štyri roky v Paríži, ak bude pokračovať vo výborných výkonoch a zlepšeniach, je jeho šanca vysoká.

 

Andrej Jančovič

foto: Slovenská plavecká federácia   


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022