Svetový deň vody v Nitre bude 22. marca
10. marec 2016
Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. aj tento rok pripravila pre verejnosť podujatie pri príležitosti Svetového dňa vody.

Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. aj tento rok pripravila pre verejnosť podujatie pri príležitosti Svetového dňa vody. V Nitre sa akcia sa uskutoční v utorok 22. marca od 9.00 h do 12.00 h pred DAB Nitra na Svätoplukovom námestí v Nitre. Cieľom a prioritou podujatia je pripomenutie si významu pitnej vody ako kvalitného a zdravého nápoja.

Súčasťou podujatia bude aj prezentácia vodárenskej spoločnosti, napr. dodávka pitnej vody, čistenie odpadových vôd, a.i. Vystavená bude monitorovacia technika, predvedené budú praktické ukážky jej použitia. Pre veľký záujem z minulých ročníkov bude aj tento rok možnosť bezplatných skúšok kvality vody.

V spolupráci so základnými školami je tento rok vyhlásená literárna súťaž na tému: „Vymysli ódu na odpadovú vodu.“ Žiaci sa budú môcť zapojiť i do výtvarných súťaží – „voda a pracovné miesta“ pre I. stupeň ZŠ a na tému  „odpadová voda,“ ktorá je určená pre starších žiakov.

Najkrajšie kresby a práce literárnej súťaže budú vyhodnotené a ocenené zaujímavými cenami. Pre deti bude pripravený pestrý program, zábavné súťaže a množstvo zaujímavých odmien.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022