Svetový deň vody bude 22.marca
2. marec 2017
Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. aj tento rok pripravila pre verejnosť podujatie pri príležitosti Svetového dňa vody

Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. aj tento rok pripravila pre verejnosť podujatie pri príležitosti Svetového dňa vody. Akcia sa uskutoční v stredu  22. marca od 9.00 h do 12.00 h na Svätoplukovom námestí v Nitre. Cieľom a prioritou podujatia je pripomenutie si významu pitnej vody ako kvalitného a zdravého nápoja. Súčasťou podujatia bude aj prezentácia vodárenskej spoločnosti, napr. dodávka pitnej vody, čistenie odpadových vôd, atď.

Vystavená bude monitorovacia technika, predvedené budú praktické ukážky jej použitia. Pre veľký záujem z minulých ročníkov sa aj tento rok poskytne možnosť bezplatných skúšok kvality vody. V spolupráci so základnými školami bude aj tento rok vyhlásená výtvarná súťaž na témy „Čistej vody v prírode “ (I. stupeň ZŠ) a Odpadovej vody (II. stupeň ZŠ).

Najkrajšie kresby a maľby budú vyhodnotené a ocenené zaujímavými cenami priamo počas akcie. Zároveň sa žiaci budú môcť zapojiť do literárnej súťaže „Pitná voda.“ Pre deti bude pripravený pestrý program, zábavné súťaže a množstvo zaujímavých odmien.

 

Plagát  Ikona súboru pdf (486.0 KB)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022