Svetový deň vody aj v Nitre
4. apríl 2016
Západoslovenská vodárenská spoločnosť aj tento rok pripravila pre verejnosť podujatie pri príležitosti Svetového dňa vody.

Západoslovenská vodárenská spoločnosť aj tento rok pripravila pre verejnosť podujatie pri príležitosti Svetového dňa vody. Cieľom podujatia bolo pripomenutie si významu pitnej vody ako kvalitného a zdravého nápoja. Súčasťou podujatia bola aj prezentácia vodárenskej spoločnosti. Vystavená bola monitorovacia technika a predvedené boli praktické ukážky jej použitia.

V spolupráci so základnými školami bola aj tento rok vyhlásená literárna súťaž na tému: „Vymysli ódu na odpadovú vodu.“ Žiaci sa mohli zapojiť aj do výtvarných súťaží – „voda a pracovné miesta“ pre I. stupeň ZŠ a na tému – „odpadová voda,“ ktorá bola určená pre starších žiakov.

Najkrajšie kresby a práce literárnej súťaže boli vyhodnotené a ocenené zaujímavými cenami. Pre deti bol pripravený pestrý program, zábavné súťaže a množstvo zaujímavých odmien, ktoré im odovzdali primátor Nitry J. Dvonč a technicko-investičný riaditeľ ZvS Š. Štefek. 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022