Svetový deň potravín v Nitre
9. november 2016
V priestoroch Agroinštitútu v Nitre sa v piatok 4. novembra uskutočnilo podujatie Svetový deň potravín 2016

V priestoroch Agroinštitútu v Nitre sa v piatok 4. novembra uskutočnilo podujatie Svetový deň potravín 2016 na tému – Klíma sa mení. Výživa a poľnohospodárstvo sa musia tiež.“

Konferencia sa  zaoberala možnosťami produkcie potravín v podmienkach klimatických zmien i možnými dopadmi týchto zmien na pôdu. Konferenciu príhovorom otvorila ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Gabriela Matečná, ktorá, okrem iného, zdôraznila, že zvyšovanie teploty a ovzdušia môžu narušiť pri stále stúpajúcom počte obyvateľov  svetovú potravinovú bezpečnosť.

Problémy hladu, podvýživy a chudoby sa priamo týkajú miliónov ľudí v rozvojových krajinách, ale aj aj v štátoch Európskej únii, a žiaľ, aj na Slovensku. „V Nitre je vyvíjaná maximálna snaha o pomoc aj takýmto skupinám ľudí a preto je potešiteľné, že v septembri tohto rolu bol dokončený Azylový dom pre ľudí bez domova na Štúrovej ulici,“ uviedol, okrem iného, poslanec NR SR a zástupca primátora Nitry Martin Nemky.

Pripravené boli aj zaujímavé prezentácie ohľadne zníženia množstva potravinových strát pri globálnom otepľovaní, problémoch v ochrane a zakladaní lesov na Slovensku i dopadoch klimatických zmien na pôdu a pôdohospodárstvo, či produkcie potravín. 

 

FOTO: Výtvarnú súťaž na tému Svetového dňa potravín, do ktorej sa zapojilo 120 študentov, si prezrel i poslanec NR SR a zástupca primátora Martin Nemky. (J)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022