Strateného chlapčeka našli a odovzdali mame
16. august 2019
Prinášame zaujímavé prípady mestskej polície z minulého týždňa

Prinášame zaujímavé prípady mestskej polície z minulého týždňa. 

 

PREDIŠLI KOLÍZII SO SRNKOU

Vodič, prechádzajúci so svojím automobilom po Hlohoveckej ceste, zatelefonoval na mestskú políciu, že popri ceste nebezpečne pobehuje srnka a ohrozuje cestnú premávku. Muž na policajtov apeloval, aby sa pokúsili splašenú srnu zahnať ďalej od komunikácie a pomohli tak predísť možnej kolízii vodičov so zvieraťom.

STRATENÝ CHLAPČEK 

Policajná hliadka spozorovala na Vikárskej ulici v Nitre trojročného chlapčeka, ktorý bez dozoru prechádzal na druhú stranu komunikácie. Chlapček policajtom povedal, že sa stratil, no už nevedel povedať, ako sa volá. Hliadka sa identitu dieťaťa snažila zistiť aj u občanov, bývajúcich v okolitých rodinných domov. Chlapčeka však nikto z miestnych nepoznal. Po krátkom čase problém vyriešila samotná matka, ktorá policajtov vyhľadala. K situácii vysvetlila, že je v PKO na stretnutí rodičov s deťmi a synček, ktorý je mimoriadne živý, od nej v nestráženej chvíli odbehol.

POLÁMANÉ KONÁRE PO NOČNEJ BÚRKE

Hliadky mestskej polície na viacerých miestach v meste sprejazdnili chodníky a cesty, na ktorých boli po búrke zlomené a popadané konáre. Na Staničnú ulicu, kde chodník a jeden jazdný pruh cesty skrížil spadnutý strom, privolali hasičov. Po nasadení hasičskej techniky strom odstránili.

PLANÝ POPLACH V PREVÁDZKE NA ŠTEFÁNIKOVEJ TRIEDE

Pult centralizovanej ochrany mestskej polície signalizoval narušenie objektu v prevádzkarni na Štefánikovej triede. Policajná hliadka skontrolovala exteriér budovy a po príchode majiteľa  prevádzky ešte spoločne s ním preverila interiér. Žiadne poškodenie vstupu do budovy ani prítomnosť cudzej osoby policajti nezistili.

NEHYBNÝ MUŽ NA CHODNÍKU

Monitor kamerového systému v sobotu 10. augusta nadránom ukázal, že na chodníku na Mostnej ulici leží na zemi človek, bez akéhokoľvek pohybu. Vyslaná hliadka bežným pohľadom zistila, že muž nemá povrchové zranenie a zrejme je pod vplyvom alkoholu. Pretože sa však nehýbal ani nekomunikoval, policajti v obave o jeho zdravie a život privolali sanitku, ktorá muža odviezla do nemocnice na ošetrenie.

ČESTNÍ OBČANIA NAŠLI PEŇAŽENKY S DOKLADMI

O to, že v Nitre žijú poctiví ľudia, sa príslušníci polície presviedčajú často. Minulý týždeň prišli na útvar mestskej polície takíto nálezcovia, aby odovzdali nájdené peňaženky s dokladmi. Po spísaní úradných záznamov sa jedna z peňaženiek dostala k svojmu majiteľovi cez Obvodné oddelenie Policajného zboru SR. Po druhú peňaženku s dokladmi si majiteľ prišiel priamo na mestskú políciu.

Spracovala: Ľudmila Synaková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022