Stavebný odpad vysýpal pod Katrušou. Nevedel, že existujú zberné dvory
13. marec 2020
Mestskú políciu informoval pozorný občan o tom, že neznámy muž nedovolene vysýpa odpad do prírody pod Katrušou

Mestskú políciu informoval pozorný občan o tom, že neznámy muž nedovolene vysýpa odpad do prírody pod Katrušou.

 

Na miesto činu po tomto oznámení okamžite vyštartovala hliadka. Pri čine prichytila 53-ročného muža Nitrana ako z nákladného vozidla Avia vysýpa v tejto lokalite stavebný odpad. Hliadka mestskej polície dala nezodpovednému mužovi pokutu za porušenie zákona a mužovi nariadila, aby vysypaný stavebný odpad okamžite naložil naspäť na auto a odviezol ho tam, kam patrí – na niektorý zo zberných dvorov Nitrianskych komunálnych služieb.

Muž vbiehal do jazdnej dráhy automobilom   

Minútu po polnoci vo štvrtok 5. marca prijal príslušník na operačnom pracovisku MsP oznam o čudne sa správajúcom – dezorientovanom mužovi, ktorý na Braneckého ulici pri čerpacej stanici najskôr ležal na vozovke, potom vstal a snažil sa odísť, no začal sa potácať a pobehoval, vbiehal do jazdnej dráhy vozidlám. Hliadka po príchode na miesto zistila, že ide pravdepodobne o bezdomovca. Hliadka na pohľad usúdila, že u muža sa s veľkou pravdepodobnosťou prejavujú abstinenčné príznaky po užití neznámej návykovej látky. Policajti preto privolali sanitku rýchlej zdravotnej pomoci. No nezostalo iba pritom. Muži zákona museli asistovať pri prevoze tohto 45-ročného muža do nemocnice. Pomáhali nielen záchranárom, ale aj lekárom a zdravotným sestrám na urgentnom príjme. Muž sa po celý čas správal agresívne a mal tendenciu neustále napádať zdravotníkov i lekárov. Policajná hliadka prišla do nemocnice pomôcť aj po dvoch hodinách. Reagovali na výzvu lekárky z urgentného príjmu, ktorá ich požiadala, aby asistovali pri prepúšťaní tohto agresívneho muža z nemocnice.

Stratené veci sa našli

O tom, že dobrí ľudia ešte žijú, sa mohla presvedčiť Nitrianka z Tokajskej ulice na sídlisku Klokočina. Mestská polícia ju totiž telefonicky informovala, že sa našli  jej osobné veci, ktoré zrejme niekde stratila. Zároveň jej oznámili, že si pre nájdené veci môže prísť do sídla obvodu Mestskej polície v Nitre, sídliacej na Ulici Na Hôrke. V popoludňajších hodinách si žena pre svoje stratené veci prišla.

Alarm na Lidli

V neskorých nočných hodinách príslušník na operačnom pracovisku MsP prijal oznam občana o aktivovanom alarme na obchodnom centre Lidl na Fatranskej ulici v Nitre. Vyslaná hliadka po príjazde na miesto činu zistila, že alarm je aktivovaný, ale – nevedia zistiť kontakt na zodpovednú osobu obchodnej spoločnosti Lidl, ani na SBS, zabezpečujúcu ochranu tohto objektu. Po krátkom čase prišiel na nakladaciu rampu zásobovací kamión. Jeho vodič, vykladajúci tovar do samostatnej oddelenej časti obchodu, poskytol hliadke kontakt na dispečera, avšak ani ten nepoznal kontakt na zodpovedné osoby. Mestskí policajti preto privolali hliadku policajného zboru s odôvodneným podozrením, že prišlo k násilnému narušeniu obchodu, i keď budova vizuálne vyzerala, že nie je násilne porušená.

Stratené doklady vrátila hliadka majiteľovi

Hliadka mestskej polície našla na Štefánikovej triede pri  Mestskom úrade v Nitre občiansky a vodičský preukaz. Nepozornému občanovi mestskí policajti osobné doklady odovzdali v mieste jeho trvalého bydliska na Partizánskej ulici a zároveň ho upozornili, aby bol v budúcnosti ostražitý, pretože sa stávajú prípady, že stratené doklady totožnosti môžu byť zneužité na trestnú činnosť.

Robili hluk na parkovisku pri divadle

Vo večerných hodinách dve hliadky mestskej polície preverovali oznam občana o väčšej skupine mládeže, ktorá sa znečisťuje verejné priestranstvo na parkovisku za Divadlom Andreja Bagara na Mostnej ulici. Po príchode hliadok na miesto príslušníci mestskej polície týmto „neporiadnikom“ dohovorili. Jednému z mužov – 29-ročnému obyvateľovi Močenka, udelili pokutu za znečistenie verejného priestranstva močením. Po zákroku mestskej polície sa mládež rozišla.

Muž znečisťoval verejné priestranstvo

Hliadka mestskej polície riešila na v sobotu 7. marca poludnie na Mostnej ulici 58-ročného muža z Nitry, ktorý znečisťoval verejné priestranstvo. Z odpadových nádob vyhadzoval rôzne predmety do okolia. Na verejnú zeleň rozkladal vyhodenú elektroniku. Muži zákona výtržníka vyzvali, aby neporiadok okamžite upratal a priestranstvo v okolí kontajnerov vrátil do pôvodného stavu. Polícia muža predviedla na útvar mestskej polície, kde ho za porušenie príslušného paragrafu priestupkového zákona potrestali uložením blokovej pokuty. Muž túto pokutu bez reptania zaplatil.

Neposlušný televízor rozhneval susedov

Hovorí sa, že dobrý sused je lepší ako rodina. Toto však neplatilo na suseda, žijúceho na Čajkovského ulici na sídlisku Klokočina v Nitre. Do jedného z panelových domov privolali občania hliadku mestskej polície, aby zasiahli v jednom z bytov, z ktorého sa šírilo obťažovanie príliš hlasnou hudbou. Ako uviedli susedia, pravdepodobne sledovaním televízneho prijímača. Mestským policajtom inkriminovaný byt nikto neotváral. Viacerí susedia zhodne uviedli, že už viac ako hodinu sa pokúšali klopať na dvere bytu a ani im sa nikto neozval. Jeden zo susedov, ktorý sa vracal domov, hliadke uviedol, že majiteľa bytu videl pred viac ako hodinou odchádzať preč. Domovníčka mestským policajtom poskytla telefónne číslo na majiteľa bytu. Jeden z príslušníkov mu preto zatelefonoval, vysvetlil situáciu a vyzval ho, aby sa bezodkladne do bytu vrátil. Po návrate domov spoločne zistili, že pravdepodobne nastala porucha na televíznom prijímači, ktorý sa samovoľne zapínal a vypínal. Štyridsaťtriročný majiteľ bytu televízor vypol z elektrickej siete a nepríjemná situácia sa tak vyriešila k spokojnosti všetkých obyvateľov činžiaka.

K zranenému mužovi privolali sanitku RZP

V nedeľu 8. marca mestská polícia preverovala vo večerných hodinách oznam ženy. Táto policajtov informovala, že bola svedkom nebezpečne vyzerajúceho pádu neznámeho muža, ktorý spadol na dlažbu Svätoplukovho námestia. Žena naliehavo tvrdila, že nešťastný pád vyzeral hrozivo a že dotyčný muž si iste poranil hlavu. Svoje tvrdenie oprela o to, že muž zostal nepohnute ležať na zemi. Operačný príslušník chcel najskôr tejto pani poradiť, aby v budúcnosti pri podobných zisteniach telefonovala priamo Rýchlej záchrannej službe (RZP). Policajti však nahlásený prípad nepodcenili a urobili dobre. Hliadka po príchode na miesto zistila, že ide o 53-ročného bezdomovca, ktorý bol značne pod vplyvom alkoholu. Muž bol síce pri vedomí, ale pádom si spôsobil krvácajúce zranenie hlavy. Policajná hliadka preto privolala sanitku rýchlej zdravotnej pomoci a zdravotnícka posádka muža prevzala do svojej starostlivosti.

 

Zvodky Mestskej polície v Nitre z 10. kalendárneho týždňa upravila: (SY)

Ilustračné foto: pixiday


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022