Štartujú Klokočinské kultúrne večery
2. september 2019
Prvé premietanie sa začína o 20. hodine v sobotu 7. septembra na amfiteátri za Kostolom sv. Gorazda pri parku na Borine

Prvé premietanie sa začína o 20. hodine v sobotu 7. septembra na amfiteátri za Kostolom sv. Gorazda pri parku na Borine.

 

Sídlisko nie je miesto, kam sa chodí za kultúrou. Občianske združenie ŠOK (Šport Osveta Kultúra) sa rozhodol tento stereotyp zmeniť.

Obyvateľom sídliska ponúka Klokočinské kultúrne večery – podujatie s inšpiratívnou skratkou „KáKáVé-čko“.

„Sledovanie kvalitného filmu s inšpiratívnou myšlienkou, či priestor na stretnutie so známymi. Aj o tom má byť KáKáVé-čko,“ povedal Ján Ivančík zo združenia ŠOK.

Prvé premietanie sa začína o 20. hodine v sobotu 7. septembra na amfiteátri za Kostolom sv. Gorazda pri parku na Borine. Návštevníci budú môcť vidieť  film O bohoch a ľuďoch, ktorý získal Veľkú cenu poroty na festivale v Cannes 2010 (Grand Prix), cenu FIPRESCI na festivale v Palm Springs 2011 a ďalšie ocenenia a nominácie. Snímka je inšpirovaná skutočným príbehom komunity mníchov v alžírskom mestečku Tibhirine, ktorí čelili teroristickej hrozbe a boli postavení pred otázku, či zostať alebo odísť. O bohoch a ľuďoch je reálnym svedectvom o oddanosti a sile posolstva pokoja a duchovného porozumenia, ktoré sa snažili mnísi šíriť medzi kresťanmi a moslimami. Bez zveličovania a v skutočných podmienkach.

„Klokočina je síce najväčšie nitrianske sídlisko, no kultúrne možnosti sú tu obmedzené. Radi by sme prispeli k zmene, a práve preto chceme premietať kvalitné filmy s hlbšou myšlienkou. Sme veľmi radi, že sme našli podporu vo farnosti na Klokočine, ktorá disponuje skvelým zázemím, najmä v podobe amfiteátra. Veríme, že aj vďaka tomuto projektu bude život na našom sídlisku po kultúrnej stránke opäť o niečo bohatší,“ konštatoval Ivančík.

 

Ľudmila Synaková

Foto: pixibay


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022