Starostovia vyhrali nad esperantistami 5:4
2. august 2016
Futbalové družstvo slovenských starostov a primátorov, ktoré je aktuálnym majstrom Európy starostov vo futbale, zvíťazilo nad družstvom esperantistov

Futbalové družstvo slovenských starostov a primátorov, ktoré je aktuálnym majstrom Európy starostov vo futbale, zvíťazilo nad družstvom esperantistov v pomere 5:4 v priateľskom futbalovom zápase, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok 28. júla na Futbalovom štadióne FC Nitra. Toto futbalové stretnutie bolo zorganizované v rámci sprievodných podujatí  101. Svetového kongresu esperanta, ktorý sa konal v meste pod Zoborom v dňoch 24. až 30. júla. Družstvo esperantistov tvorili aj príslušníci takých štátov ako  Nemecko, Španielsko, či Argentína, ktorí sa s talentom na futbal rodia, no športové šťastie sa v tomto zápase napriek tomu usmialo družstvo na starostov.

V tomto zápase nebolo dôležité kto vyhrá, podstatne dôležitejšia bola myšlienka, ktorá sa niesla celým kongresom, a to je myšlienka priateľstva a súdržnosti medzi národmi a vďaka ktorej do Nitry pricestovalo viac ako 1300 esperantistov zo 60 krajín sveta.

Fandiť družstvu starostov prišiel aj primátor Nitry Jozef Dvonč. „Výsledok mojich kolegov – starostov, úradujúcich majstrov Európy, ma potešil a mám z neho úprimnú radosť, no víťazstvo by som rovnako doprial aj mladým esperantistom, a to najmä ak zvážime, že výhra bola veľmi tesná a víťazný gól padol v poslednej minúte. Hovorí to o obrovskom nasadení oboch strán. Tento výsledok je aj dobrou správou pre naše obce a mestá, pretože tak ako sa starostom darí v obciach, rovnako dobre vedia hrať aj futbal. A čo je najdôležitejšie, zmysel pre fair-play, s ktorým fungujú v samospráve, im nechýba ani na futbalovom ihrisku,“ konštatoval primátor Nitry a podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska Jozef Dvonč po zápase.

Kapitán tímu starostov Marián Sagan na margo zápasu povedal: „Boli pre nás tvrdým súperom, výhru nám nedali ľahko, ale posledná minúta rozhodla, že radosť z výhry sme si užili my. (SY)

 

 

K foto:

Najcennejšiu trofej primátor Nitry a podpredseda ZMOS Jozef Dvonč odovzdal do rúk kapitána tímu a starostu Cífera Mariána Sagana.

Foto: autorka

 

K foto:

V modrých dresoch družstvo starostov, v zeleno-bielych družstvo esperantistov.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022