Štafetová prehliadka po Nitre
7. február 2020
Turistické informačné centrum pripravilo na 22. februára pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov bezplatnú prehliadku po meste

Turistické informačné centrum pripravilo na 22. februára pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov bezplatnú prehliadku po meste.

Už tridsaťtri rokov patrí 21. február Svetovému dňu sprievodcov. Svetová federácia asociácií turistických sprievodcov WFTGA ho vyhlásila prvýkrát v roku 1987. Tohto roku sa oslavy uskutočnia v mnohých slovenských mestách v sobotu 22. februára a Nitra nie je výnimkou. Turistické informačné centrum pripravilo štafetovú prehliadku po Nitre. Na prehliadku pod názvom Putujeme Nitrou sa záujemcovia nemusia vôbec prihlasovať.

„Štafetová prehliadka mestom sa začína o 10.00 h a potrvá do 15.00 h. Zraz účastníkov bude o 10.00 h pred Kostolom nanebovzatia Panny Márie na Kalvárii. Návštevníci si najskôr pozrú Kostol nanebovzatia Panny Márie, zídu do krýpt pod kostolom, stadiaľ prejdú do Misijného múzea a vystúpia na Kalvársky vŕšok,“ informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek.

O 12.00 h bude prehliadka pokračovať od bývalého hotela Tatra. Turisti prejdú po Palárikovej ulici na Ulicu Fraňa Mojtu a stadiaľ cez Starý rínek na Svätoplukovo námestie a na Štefánikovu triedu. V Ponitrianskom múzeu bude pre nich pripravená prehliadka expozícií.

Poslednou zastávkou štafetového putovania po Nitre bude Synagóga. Tu sa prehliadka začne o 13.30 h. Po prehliadke interiéru sprievodcovia s turistami prejdú cez Farskú a Kupeckú ulicu na Svätoplukovo námestie, kde sa už návštevníci budú môcť zapojiť do fašiangového programu.

Mesto Nitra v súčasnosti eviduje 19 profesionálnych sprievodcov, ktorí majú oprávnenie sprevádzať turistov po nitrianskych pamätihodnostiach. 

Ľudmila Synaková

Foto: autorka


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022