Sme smart. Študenti predstavujú Nitru v Hongkongu
31. júl 2019
Naše mesto popisuje štvorica študentov na svetovej geografickej olympiáde

Naše mesto popisuje štvorica študentov na svetovej geografickej olympiáde.

Nitru v týchto dňoch prezentujú ako mesto plné smart riešení na práve prebiehajúcej šestnástej medzinárodnej geografickej olympiáde v Hongkongu.

Naše mesto si na prezentáciu vybrali štyria študenti – Nina Bučeková, Daniela Dančejová, Matej Galamb a Matúš Béber. Všetci sú špičkou v geografii a na Slovensku povyhrávali regionálne aj národné súťaže v tomto predmete. Zaujímavosťou je, že ani jeden zo štvorice študentov nie je z Nitry.

Študenti pre svetovú geografickú olympiádu dostali zadanie popísať smart riešenia a technológie na Slovensku. Po dôkladnom zvažovaní sa rozhodli pre Nitru.

Nitru si vybrali, lebo nechceli hovoriť o hlavnom meste. A tiež preto, že Nitra bola jedným z prvých slovenských miest, ktoré sa zapojili do konceptu smart cities (chytré mestá).

Medzi nitrianske smart riešenia, o ktorých štvorica v Hongkongu rozpráva, patria napríklad senzory v polopodzemných kontajneroch, ktoré upozornia na plné nádoby, SOS tlačidlo na privolanie pomoci na lampách na Mostnej ulici, inteligentné lavičky, ktoré nabijú mobil a v noci posvietia či systém ParkDots, ktorý sleduje obsadenosť parkovísk cez senzory.

Tomáš Holúbek, hovorca Nitry


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022