Slováci juniorskými majstrami sveta v hokejbale, v dráme otáčali z 0:3
9. júl 2018
Tohtoročné majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale pod záštitou Svetovej hokejbalovej federácie (WBHF) uzavreli mladíci z Kanady a zo Slovenska poriadnou športovou drámou

EHMS

 

 

  

 

 

 

Slováci juniorskými majstrami sveta v hokejbale, v dráme otáčali z 0:3

 

NITRA 6. júla – Tohtoročné majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale pod záštitou Svetovej hokejbalovej federácie (WBHF) uzavreli mladíci z Kanady a zo Slovenska poriadnou športovou drámou. Titul majstra sveta si výhrou 4:3 po predĺžení vybojovali Slováci. Zo svetového prvenstva sa tešili aj naši reprezentanti do 14 rokov. V kategóriách do 16 a do 18 rokov sa slovenským výberom podarilo vybojovať strieborné medaily. 

 

Kanadský výber do 20 rokov si v základnej skupine so Slovákmi poradili 1:0 a tak im domáci výber mal čo odplácať. Vo finále najstaršej mládežníckej kategórie vyhrávali Kanaďania už 3:0, no potom začali Slováci stretnutie otáčať, aby po predĺžení vyhrali 4:3 a pred domácim publikom sa tešili z majstrovského titulu. Ťahúňmi slovenskej U20 boli najmä mladí slovenskí hokejoví reprezentanti Filip Krivošík a Samuel Buček. Víťazný gól v predĺžení a teda bodku za celým šampionátom dal Erik Gubo.

 

„Bolo to fantastické vyvrcholenie na záver šampionátu. Naši chalani cítili podporu z publika a aj preto sa nevzdali ani za stavu 0:3. S týmito chlapcami sme s trénerom Petrom Radeckým chodili po turnajoch už 10 rokov a tak ma teší, že si na záver ich juniorskej reprezentačnej kariéry vybojovali takúto zaslúženú odmenu. Gratulujem ale aj ďalším výberom, ktoré odohrali kvalitný šampionát,“ zhodnotil Juraj Bubák, šéf organizačného výboru MSJ, ktorý zároveň stál na lavičke reprezentácie do 20 rokov.

 

Hokejbalisti do 14 rokov porazili vo finále USA vysoko 8:1. V kategórii dievčat do 20 rokov triumfovali Kanaďanky nad Češkami v pomere 2:0. Kategóriach do 16 a do 18 rokov si zlato zabezpečila Kanada pred Slovenskom a USA.

 

„Ďakujem všetkých hokejbalistom za vzorné reprezentovanie, partnerom, sponzorom, mestu, kraju a každému, kto nám pomáhal s organizáciou turnaja. Myslím, že sme Slovensko, ale aj Nitru predstavili svetu v pozitívnom svetle,“ povedal Juraj Bubák a dodal, že z usporiadateľského ale aj športového hľadiska sa MSJ v hokejbale vydarili.

Kontakt pre médiá: Juraj Bubák, media.hokejbal@gmail.com +421 915 515 763

Konečné poradie MSJ v hokejbale

Chlapci U20

 1. Slovakia
 2. Canada
 3. USA
 4. Czechia
 5. Team Europe

 

Chlapci U18

 1. Canada
 2. Slovakia
 3. USA
 4. Sweden TR
 5. Czechia

 

Chlapci U16

 1. Canada
 2. Slovakia
 3. USA
 4. Team Europe
 5. Hungary

 

Chlapci U14

 1. Slovakia
 2. USA
 3. Team Europe

 

Dievčatá U20

1.Canada

2.Czechia

3.Hungary


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022