Škôlkari mali svoju olympiádu
17. jún 2019
Prinesenie olympijského ohňa na štadión, slávnostný nástup olympijských bohýň

Prinesenie olympijského ohňa na štadión, slávnostný nástup olympijských bohýň z MŠ Alexyho a slušné športové výkony malých olympionikov predviedli deti na svojej olympiáde.

Nasledoval  sľub malých športovcov s prísahou. Po ňom aj sľub rozhodcov, ktorí sa zaviazali, že budú na výkony malých olympionikov prihliadať v duchu fair play. Pred plným nasadením do maximálnych športových výkonov sa deti rozcvičili s Dúhalkou.

Scenár, takmer navlas príbuzný k slávnostnému otvoreniu skutočnej letnej olympiády, mala športová olympiáda materských škôl. Uskutočnila sa na Atletickom štadióne TJ Stavbár Nitra.

Do olympijských súťaží sa zapojilo 84 malých športovcov z 21 materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Nitry. Pretekalo sa v troch disciplínach – člnkový beh, skok do diaľky a hod loptou.

Súťažiace deti povzbudzovali spolužiaci aj učiteľky. Bolo zážitkom sledovať ako malí športovci v sebe prebudili svojho športového ducha. Obrovské odhodlanie pre dosiahnutie čo najlepšieho výkonu nenarušilo ani horúce počasie, keď ortuť teplomera stúpala k tridsiatke. Myslelo sa pritom na tieň ako aj na pitný režim.

Po urputnom športovom zápolení sa z prvého miesta tešili malí športovci z MŠ Čajkovského. Druhé miesto patrilo deťom z MŠ Ľudovíta Okánika a na tretej priečke skončili škôlkári z MŠ Nábrežie mládeže. Víťazi sa tešili z medailí.  

Tohtoročný, v poradí už 22. ročník športovej olympiády MŠ organizačne zabezpečil odbor školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Nitre a 10-členný organizačný štáb učiteliek MŠ. Olympijský klub v Nitre venoval malým športovcom tričká s olympijským emblémom.

Ľudmila Synaková

Foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022