Škola pod Zoborom bude mať po prázdninách novú kuchyňu
12. august 2019
Rozhodnutie rozšíriť jedáleň bezprostredne súvisí s takzvanými obedmi zadarmo

Rozhodnutie rozšíriť jedáleň bezprostredne súvisí s takzvanými obedmi zadarmo.

 

Kým sú ešte prázdniny, investičné akcie mesta sú prioritne zamerané hlavne na školy a škôlky. V letných mesiacoch sú školské budovy prázdne a mesto Nitra sa preto snaží urobiť čo najviac opráv a rekonštrukcií škôl práve v čase prázdnin.

Jednou zo školských budov, ktoré opravujeme počas prázdnin, je budova školskej kuchyne a jedálne na Základnej škole kráľa Svätopluka. Táto škola mala doteraz veľmi malé stravovacie priestory, preto sme sa pustili do rozšírenia jedálne a rekonštrukcie kuchyne.

Rozhodnutie rozšíriť kapacity jedálne a kuchyne na ZŠ kráľa Svätopluka bezprostredne súvisí aj s takzvanými obedmi zadarmo. S predpokladaným nárastom nových stravníkov sme museli do kuchyne zakúpiť novú techniku a zmodernizovať pôvodné rozvody vody, elektrickej energie a odpadov. Okrem nich kompletne rekonštruujeme aj osvetlenie.

Jedáleň a kuchyňa v ZŠ kráľa Svätopluka sú umiestnené v osobitnej budove. Doteraz bola jedálenská časť iba po pravej strane od chodby, po rekonštrukcii bude časť jedálne aj na ľavej strane. Priestory dielne sa posunú. Vybúraním priečok a zrušením pôvodných priestorov na odkladanie upratovacích pomôcok sa otvorili aj nové priestory pre účely jedálne a kuchyne.

Investícia do rozšírenia jedálne a kuchyne na ZŠ kráľa Svätopluka dosiahne sumu 70-tisíc eur. Ukončením rekonštrukcie jedálne a kuchyne bude zmodernizovaná kompletne celá škola.?

 

Tomáš Holúbek, hovorca Nitry

foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022