Silný nárazový vietor aj ondatra na dvore v Starom meste
23. máj 2019
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície v minulom týždni

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície v minulom týždni.

 

Nitru opäť potrápil silný vietor

Ten odtrhol nielen reklamný panel na Štúrovej ulici, ale aj omietku kostola na Farskej ulici. Zaznamenané boli i ďalšie prípady, napr. popadané konáre, ktoré odstránili hasiči. 

Ondatra na dvore

V Starom meste, na Kláštorskej ulici behala po dvore ondatra. Odborný pracovník, ktorého kontaktovali mestskí policajti, odchytil väčšieho hlodavca.  

Rozbité okno

Po rozbití skla na vozidle zmizlo z auta na Benkovej ulici autorádio. Prípad rieši štátna polícia, páchateľa  trestného činu muži zákona zatiaľ nezaistili.  

Okradnutá na cintoríne

Neštítil sa okradnúť staršiu ženu na mestskom cintoríne. Sedemdesiatnička z hlavného mesta prišla nielen o peniaze, ale aj doklady, ktoré mala v kabelke. Prípad je v riešení.

Odstránili vraky

Dve dlhodobo stojace autá na Karpatskej a Škultétyho ulici odtiahli na vrakovisko do Hornej Kráľovej, keďže ich majitelia  nereagovali na výzvu o odparkovanie.

Povzbudzovali slušne

Vo fanzóne povzbudzovali fanúšikovia bez incidentov. A to napriek tomu, že reprezentácia prehrala v smoliarskom  zápase s Nemeckom 2:3.

Nemec sa bránil plateniu pokuty

Za dopravný priestupok zákaz zastavenia nechcel platiť. Občana Nemecka presvedčila k platbe až hliadka štátnej polície.

Znečistili  cestu

Hliadka vyhodnotila oznam z Klokočiny ako opodstatnený, zablatená cesta sa tiahla od Benkovej až po Pražskú ulicu. Firma, ktorá cestu zablatila, dala komunikáciu na výzvu policajtov do pôvodného stavu. 

Agresívny syn

Päťdesiatnika napadol syn na návšteve. Keďže bol opitý a agresívny, otec privolal  hliadku  mestskej polície. Štátni policajti následne vyhodnotili správanie 28-ročného ako trestný čin.  Muži neboli zranení.   

Znečistený amfiteáter

V rámci akcie komerčného rádia na amfiteátri zaznamenali policajti jedenásť oznamov o rušení nočného pokoja a tiež znečistenie okolia. Po výzve boli verejné priestranstvá organizátormi podujatia  poupratované.   

Staršia žena nechcela ísť domov 

Staršia žena s psychickým problémom odmietala – aj napriek prosbám vlastného syna – ísť domov. Po dohovore a upokojení hliadkou mestskej polície, sa napokon do bytu vrátila.

 

Redakčne spracoval : (AJ)

FOTO: pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022