Sedemnásťročný chlapec založil v parku oheň
9. september 2021
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

 

Ženu opakovane napáda jej druh. Situáciu odmieta riešiť.

Polícii počas hliadkovania nahlásili občania podnet o fyzickom útoku muža. Podľa slov svedkov mal zaútočiť na ženu s dieťaťom v kočíku. Incident sa odohral na Párovskej ulici, kam sa hliadka presunula. Po overení totožnosti a krátkom objasnení situácie polícia skonštatovala, že preukázať podozrenie nebude možné. Žena nejavila známky vonkajších zranení a opakovane sa vyjadrovala, že ju partner nenapadol. Podľa ich slov sa len hlasno hádali o rodinných problémoch, čo podľa ich slov je v ich komunite bežné.  

„Konanie partnera so sklonom k agresivite a výbuchom zlosti, ktorý bol nedávno podmienečne prepustený z výkonu trestu, i pretrvávajúca a opakovaná absolútna neochota jeho partnerky problém riešiť, je z miestnej znalosti príslušníkom mestskej polície známe. Zatiaľ sa však nepodarilo ani členom miestnej občianskej poriadkovej služby jeho partnerku motivovať, aby sa začala konaniu svojho druha aktívne brániť,“ povedala polícia. Žena naďalej trvá na to, že voči druhovi nebude robiť žiadne opatrenia.

Sedemnásťročný chlapec založil v parku oheň

Polícia preverovala podnet občana o založenom ohni v mestskom parku, ktorý bol podľa jeho slov bez dozoru. Hliadka na mieste našla malé ohnisko a mladistvého chlapca, ktorý sa správal podozrivo. Podľa slov polície bol nervózny, na otázky odpovedal vyhýbavo, nelogicky a nemal pri sebe žiadny doklad totožnosti.

„Najskôr udával nepravdivé údaje o svojej totožnosti a pokúšal sa príslušníkov zavádzať o dôvode svojej prítomnosti na cvičisku v mestskom parku, neskôr však uviedol pravdivé osobné údaje a tiež skutočnosť, že je od 19. augusta na úteku z Reedukačného zariadenia vo Veľkých Levároch,“ uviedla polícia, ktorá na základe týchto skutočností privolala policajnú hliadku, ktorá prípad prevzala

Žena hádzala kamene do dverí suseda

Ďalší oznam, ktorý polícia preverovala bolo poškodzovanie súkromného majetku. Hliadka vykonala pohovor s oznamovateľom. Podľa jeho slov mu vchodové dvere úmyselne poškodila suseda, ktorá údajne z balkóna hodila kameň priamo do jeho vchodových dverí čím spôsobila dieru. Muž mal celý incident natočený na kamerovom systéme. Ďalej polícii uviedol, že žena je podozrivá zo spáchania majetkového deliktu a má susedské spory už dlhšiu dobu.

„Príslušníci vykonali pohovor i s päťdesiatjedenročnou susedou, ktorá sa k skutku priznala, ale odmietla priestupok doriešiť na mieste, rovnako odmietla spísať o skutku zápisnicu o podanom vysvetlení a tiež odmietla susedovi uhradiť spôsobenú škodu. Mestským policajtom nevedela alebo nechcela uviesť racionálny dôvod jej protiprávneho konania,“ povedala polícia, ktorá prípad postúpila na doriešenie.

Dezorientovaná seniorka nahlásila požiar. Bol to planý poplach.   

V nočných hodinách žiadala žena políciu o pomoc pri požiari na križovatke ulíc Richtára Peregrina a Smatanovej. Spolu s políciou sa na miesto dostavili aj hasiči. Žiadne stopy požiaru ani oznamovateľku nenašli. Po niekoľkých minútach bola v blízkosti nemocnice nájdená seniorka vo deväťdesiat rokov. Podľa polície bola žena nezranená, ale zjavne dezorientovaná so zjavnou psychickou poruchou. „Po preverení sa prítomní príslušníci ubezpečili, že na okolí nebol založený žiaden požiar, ani nebol inak ohrozený život alebo vážne ohrozené zdravie. Príslušníci policajného zboru odprevadili seniorku domov a dohliadli, aby sa v poriadku dostala do miesta trvalého pobytu,“ uzavrela prípad polícia.

 

Lenka Mareková
Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022